Facebook Google+ Twitter

Awantura i demolka w klubokawiarni Sławomira Sierakowskiego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-08 11:04

Demolka i wykrzykiwanie obelżywych haseł - w niedzielę, w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, należącej do Sławomira Sierakowskiego doszło do awantury. Wszystko podczas spotkania zorganizowanego przez fundację "Trans-Fuzja".

Wikimedia Commons / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warsaw_Easter_2008_020.jpgKrótko ogoleni panowie wraz z towarzyszącymi im dziewczynami podczas wejścia do lokalu przewrócili stolik przy szatni. Później w stronę gości poleciała seria wulgarnych haseł i piosenek. W Nowym Wspaniałym Świecie odbywało się wtedy spotkanie „Rodzina - transseksualizm - prawo. Spojrzenie na polski system prawny“ fundacji Trans-Fuzja. O niedzielnym zajściu poinformowała wczoraj stacja TOK FM.

- Organizatorzy wyprosili osoby zakłócające dyskusję, a ci szybko opuścili lokal. Natychmiast została wezwana też ochrona. Na policję nie było już co dzwonić, tym bardziej, że jak po trzech minutach ochroniarze przyjechali na miejsce, po intruzach nie było śladu - tłumaczy Dorota Głażewska, koordynatorka lokalu prowadzonego od listopada przez stowarzyszenie związane z Krytyką Polityczną.

- Goście byli w szoku - mówi Anna Grodzka, prezes Trans-Fuzji. - Agresja na szczęście ograniczyła się do słów, ale jeśli nadal będzie społeczne przyzwolenie dla ruchów faszystowskich, to następnym razem atak może być już fizyczny. Granica jest naprawdę cienka.

To pierwszy atak na Krytykę Polityczną w nowej siedzibie. Wynajmuje ona lokal od miasta na szczególnych warunkach, a stworzenie tu otwartego dla mieszkańców domu kultury jest jednym z warunków, jakie postawił jej ratusz.

Źródło: Najście na Nowy Wspaniały Świat

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.