Facebook Google+ Twitter

Awantura na pogrzebie Szaniawskiego. Zagłuszono doradcę prezydenta

Podczas uroczystości pogrzebowych Józefa Szaniawskiego w kościele doszło do awantury. Przeciwnicy Bronisława Komorowskiego zagłuszyli jego doradcę Jana Lityńskiego.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiPrezydent Komorowski postanowił pośmiertnie odznaczyć Józefa Szaniawskiego. Tę informację próbował z ambony przekazać Jan Lityński, ale został zagłuszony. Najpierw padły okrzyki: "Hańba, hańba"; później nastąpiły gromkie, głośne brawa zagłuszające doradcę prezydenta Komorowskiego.

Głos w sprawie zabrał również proboszcz, który próbował jakoś wpłynąć na protestujących wiernych. Przypominał im, że znajdują się w kościele. Na nic to się jednak zdało, kiedy Lityński ponownie wszedł na ambonę, dalej był zagłuszany.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

Pan Terlikowski w Kropce nad i powiedział między innymi: "Pogrzeb jest modlitwą, aby dobry i miłościwy Bóg przyjął duszę zmarłego do nieba". Jestem przeciwnikiem zakłócania nabożeństwa lecz te i inne zdarzenia spowodowane są właśnie przez kapłanów.
Pogrzeb jest modlitwą a nie wiecem politycznym. Odkąd to odznaczenia wręcza się rodzinie w kościele? Odkąd kazania wyglądają jak manifesty a kapłani w czasie mszy namawiają do głosowania na konkretnego kandydata? Odkąd to kapłani uroczyście głoszą w kościołach że katolik glosuje na katolika to właśnie od tej pory msze nie są już modlitwą wymagającą jednak skupienia lecz wiecami politycznymi. Wojsko w kościele, prezentuje broń, orkiestra rżnie narodowy hymn, niedługo i salwy honorowe będą w kościołach i mamy już nie nabożeństwa lecz widowiska i manifestacje polityczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
 • Katolik
 • 19.09.2012 20:16

Opamietajcie sie ludzie .Co wam strzelilo do glowy,robic stajnie z DOMU BOZEGO.Gdzie powaga gdzie szacunek dla BOGA.Jestesmy gorsi niz ludzie i faryzeusze krzyzujacy PANA JEZUSA.Jeszcze raz DOM BOZY to nie dyskoteka zeby oklaskiwac ludzi .TAM SIE WIELBI BOGA.Zalamany obywatel polski z USA

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
 • fujara
 • 18.09.2012 12:28

szuje klaskaly litynskiemu w kosciele chcialy sie przypodobac

Komentarz został ukrytyrozwiń
1
 • 1
 • 18.09.2012 10:03

Zacznę chodzić do kościoła, nie wiedziałem że można tam robić takie jaja i nadal być patriotą, prawdziwym polakiem i chrześcijaninem. Ostatnio taki popisowy koncert był na cmentarzu powstańców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
absurd
 • absurd
 • 18.09.2012 09:50

sięgając dalej:
profesor krytykował prezydenta (w tym za to, że nie powołał Międzynarodowej Komisji Śledczej), a po śmierci prezydent go odznaczył.

Nie rozumiem - prezydent docenił jego życie (działalność), czy fakt, że umarł?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Milosz Miklaszewski
 • Milosz Miklaszewski
 • 18.09.2012 09:19

A po co komu order ruskiego prezydenta?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za upadek. Kościół to nie jest prywatne miejsce. Kościół jest dostępny dla wszystkich, bo Jezus przyszedł do wszystkich ludzi, a nie tylko do zwolenników PiS. (Co zdaje się do nich w ogóle nie docierać...)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ red

Z brakiem argumentów prymitywniejesz?...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 17.09.2012 22:59

Pacan jesteś - Głąbka! I to składany na zawiasach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ myNaród

Wybacz Stary, ale Twój diapazon jest dla mnie za wysoko...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.