Facebook Google+ Twitter

Awantura o ceremonię

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-18 07:26

Według "Dziennika" Donald Tusk i Lech Kaczyński spierają się jak ma wyglądać uroczystość podpisania umowy z amerykańską sekretarz Condoleezzą Rice. Gazeta ujawnia, że kwestią sporną jest miejsce ceremonii i czy przemówi na niej prezydent Kaczyński.

Jak czytamy na łamach gazety o zabranie głosu nie musi martwić się premier. To on, jak ustalono, będzie wspólnie z Condoleezzą Rice ogłaszać towarzyszącą umowie o bazie tarczy antyrakietowej deklarację polityczną.
Według informacji przekazanych "Dziennikowi" przez otoczenie premiera, podpisanie umowy o budowie w Polsce elementów tarczy antyrakietowej ma się obyć w pałacyku MSZ na Foksal. Współpracownicy Lecha Kaczyńskiego są natomiast przekonani, że uroczystość powinna odbyć się w Belwederze. Gazeta podkreśla, że umowa o tarczy ma wyjątkowe znaczenie, a prezydent jako jej główny orędownik czuje się ojcem tego sukcesu.

Jak dowiedział się "Dziennik" Lech Kaczyński chce spotkać się z Donaldem Tuskiem między innymi, by omówić szczegóły uroczystości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.