Facebook Google+ Twitter

Awantura o pająka

Będąc z wizytą u znajomych, byłem światkiem niecodziennego incydentu, który wydarzył się w salonie, gdzie biesiadowaliśmy. Sytuacji tej nic nie zapowiadało.

Gospodyni parzyła w kuchni kawę, kroiła ciasto. Ja siedziałem z gospodarzem przy stole, i słuchałem jego opowieści o nowo zakupionym samochodzie. W międzyczasie gospodyni przyniosła już pokrojone ciasto, kawę, i wymownie patrząc na ukochanego powiedziała:
- Wiesz kochanie, potrzebuję odważnego mężczyzny, który pomógłby mi wyprowadzić z kuchni siedzącego na ścianie ogromnego pająka. Znasz takiego?
Gospodarzowi zaiskrzyły oczy, wstał od stołu, przeprosił mnie, a następnie poderwał żonę przerzucił ją przez ramię, i pobiegł do kuchni wołając:
- Gdzie jest ten potwór?
 / Fot. Tadeusz StubeWrócił po chwili, na ręce niósł okiełznanego pająka demonstracyjnie pokazując go tu zebranym.

Gospodyni szła zanim z zalotnym uśmiechem w kółko powtarzając, Mój bohater… Po chwili, wspaniały mąż nie mając już nikogo, komu mógłby pokazać niewinne, niespodziewanie obrócił się o 180 stopni, podetknął siedzącego na dłoni owada żonie pod nos, po czym huknął go drugą ręką zabijając go na miejscu.

Gospodyni zbladła, oczy zrobiły się jej wielkości filiżanek do kawy i tępym wzrokiem wpatrywała się na dłoń męża, na której leżały zmasakrowane resztki pająka.
Oprzytomniała po chwili, i z furią rzuciła się na męża krzycząc i okładając go pięściami gdzie popadnie

Tak wściekłej kobiety wżyciu nie widziałem, mimo to ruszyłem ratować małżeństwo. Zdecydowanie chwyciłem ją pod ramiona, i odciągnąłem na bok. Wyswobodzony mąż od razu uciekł nim zdołałem usadzić ją na fotelu. W między czasie zostałem dwa razy opluty, wyzwany od męskiego szowinisty i, o mało co, nie wróciłbym do domu z podbitym okiem.
Zapłakana żona pobiegła uciekła do łazienki.

Po tym przedstawieniu miałem ochotę iść od razu do domu, ale byłem ciekawy dalszego przebiegu wydarzeń. Postanowiłem zostać. Gospodyni wyszła z łazienki po godzinie, ze zmytym makijażem rozpuszczonymi włosami. Od razu podeszła do mnie, podała mi rękę i przeprosiła za tę sytuację. Powiedziała jeszcze, że nie tak wyobrażała sobie ten wieczór, że nikt jeszcze jej tak nie wystraszył. Chciała, aby pająk wrócił na dwór, a stało się inaczej.

Jakiś czas później dowiedziałem się, że do swojego męża nie odzywała się przez tydzień, ponadto ukarała go poprzez miesięczne sprzątanie całego mieszkania. Znajomy z tego co wiem wywiązał się z zadeklarowanych obietnic, przysiągł jej również, że nie wyrządzi już krzywdy żadnemu stworzeniu, które odwiedzi ich dom. Mnie natomiast pozostało w głowie niecodzienne zdarzenie, i co pomyślę o tych odwiedzinach od razu wracają wspomnienia i chce mi się z tego śmiać.

Wszystkim panom na przestrogę mogę dać poradę: Zanim zrobicie jakieś głupstwo, pomyślcie najpierw o konsekwencjach tego występku. Chociaż jak o tym myślę to trudno było by się do tej myśli podporządkować, bowiem jak mówi przysłowie, „okazja czyni złodzieja”. W tym przypadku nie było złodzieja, ale był maż, któremu do ucha podpowiedział tą psotę jakiś zagubiony figielek, a reszta wydarzyła się sama nim zdążyłby o czymkolwiek pomyśleć, a konsekwencje już znacie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ha.... lepiej nie bać się pająków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Koza
  • Koza
  • 28.06.2011 21:48

A co to jest Lama?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz :)
może niespodziewanie chwyciłeś lamę ;) :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu :)
Taki horror, a Ty plucie rozważasz ;) :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co może zrobić bezbronna kobieta mająca skrępowane ręce przez obcą osobę, jak ma wielka ochotę pobić swojego męża?

Nie pozostaje jej nic innego jak plucie, gdzie i na co popadnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

NOKAUT! jak dla mnie. Wszystko jestem w stanie zrozumieć, bom wyrozumiała kobieta z bagażem przeżyć i doświadczeń i wiele w życiu widziałam. Jednego nie rozumiem Drogi Autorze :
DLACZEGO : "W między czasie zostałem dwa razy opluty,"
zdaniem tym mnie kompletnie powaliłeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dopiero historia...biedny pajączek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.