Facebook Google+ Twitter

Awantura o pająka

Będąc z wizytą u znajomych, byłem światkiem niecodziennego incydentu, który wydarzył się w salonie, gdzie biesiadowaliśmy. Sytuacji tej nic nie zapowiadało.

Gospodyni parzyła w kuchni kawę, kroiła ciasto. Ja siedziałem z gospodarzem przy stole, i słuchałem jego opowieści o nowo zakupionym samochodzie. W międzyczasie gospodyni przyniosła już pokrojone ciasto, kawę, i wymownie patrząc na ukochanego powiedziała:
- Wiesz kochanie, potrzebuję odważnego mężczyzny, który pomógłby mi wyprowadzić z kuchni siedzącego na ścianie ogromnego pająka. Znasz takiego?
Gospodarzowi zaiskrzyły oczy, wstał od stołu, przeprosił mnie, a następnie poderwał żonę przerzucił ją przez ramię, i pobiegł do kuchni wołając:
- Gdzie jest ten potwór?
 / Fot. Tadeusz StubeWrócił po chwili, na ręce niósł okiełznanego pająka demonstracyjnie pokazując go tu zebranym.

Gospodyni szła zanim z zalotnym uśmiechem w kółko powtarzając, Mój bohater… Po chwili, wspaniały mąż nie mając już nikogo, komu mógłby pokazać niewinne, niespodziewanie obrócił się o 180 stopni, podetknął siedzącego na dłoni owada żonie pod nos, po czym huknął go drugą ręką zabijając go na miejscu.

Gospodyni zbladła, oczy zrobiły się jej wielkości filiżanek do kawy i tępym wzrokiem wpatrywała się na dłoń męża, na której leżały zmasakrowane resztki pająka.
Oprzytomniała po chwili, i z furią rzuciła się na męża krzycząc i okładając go pięściami gdzie popadnie

Tak wściekłej kobiety wżyciu nie widziałem, mimo to ruszyłem ratować małżeństwo. Zdecydowanie chwyciłem ją pod ramiona, i odciągnąłem na bok. Wyswobodzony mąż od razu uciekł nim zdołałem usadzić ją na fotelu. W między czasie zostałem dwa razy opluty, wyzwany od męskiego szowinisty i, o mało co, nie wróciłbym do domu z podbitym okiem.
Zapłakana żona pobiegła uciekła do łazienki.

Po tym przedstawieniu miałem ochotę iść od razu do domu, ale byłem ciekawy dalszego przebiegu wydarzeń. Postanowiłem zostać. Gospodyni wyszła z łazienki po godzinie, ze zmytym makijażem rozpuszczonymi włosami. Od razu podeszła do mnie, podała mi rękę i przeprosiła za tę sytuację. Powiedziała jeszcze, że nie tak wyobrażała sobie ten wieczór, że nikt jeszcze jej tak nie wystraszył. Chciała, aby pająk wrócił na dwór, a stało się inaczej.

Jakiś czas później dowiedziałem się, że do swojego męża nie odzywała się przez tydzień, ponadto ukarała go poprzez miesięczne sprzątanie całego mieszkania. Znajomy z tego co wiem wywiązał się z zadeklarowanych obietnic, przysiągł jej również, że nie wyrządzi już krzywdy żadnemu stworzeniu, które odwiedzi ich dom. Mnie natomiast pozostało w głowie niecodzienne zdarzenie, i co pomyślę o tych odwiedzinach od razu wracają wspomnienia i chce mi się z tego śmiać.

Wszystkim panom na przestrogę mogę dać poradę: Zanim zrobicie jakieś głupstwo, pomyślcie najpierw o konsekwencjach tego występku. Chociaż jak o tym myślę to trudno było by się do tej myśli podporządkować, bowiem jak mówi przysłowie, „okazja czyni złodzieja”. W tym przypadku nie było złodzieja, ale był maż, któremu do ucha podpowiedział tą psotę jakiś zagubiony figielek, a reszta wydarzyła się sama nim zdążyłby o czymkolwiek pomyśleć, a konsekwencje już znacie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ha.... lepiej nie bać się pająków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Koza
  • Koza
  • 28.06.2011 21:48

A co to jest Lama?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz :)
może niespodziewanie chwyciłeś lamę ;) :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu :)
Taki horror, a Ty plucie rozważasz ;) :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co może zrobić bezbronna kobieta mająca skrępowane ręce przez obcą osobę, jak ma wielka ochotę pobić swojego męża?

Nie pozostaje jej nic innego jak plucie, gdzie i na co popadnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

NOKAUT! jak dla mnie. Wszystko jestem w stanie zrozumieć, bom wyrozumiała kobieta z bagażem przeżyć i doświadczeń i wiele w życiu widziałam. Jednego nie rozumiem Drogi Autorze :
DLACZEGO : "W między czasie zostałem dwa razy opluty,"
zdaniem tym mnie kompletnie powaliłeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dopiero historia...biedny pajączek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.