Facebook Google+ Twitter

Awantura o shrekowego ptaka

Posłowie PiS oburzyli się jednym z cytatów, który padł w nadanej w Boże Narodzenie bajce "Pada Shrek". Czy słusznie?

Ledwo upłynęły święta, a już politycy - jak to mają w zwyczaju - wrócili do zajęcia zwanego w pewnych kręgach "politykowaniem", bowiem taka działalność niewiele ma wspólnego z polityką. O co chodzi? Śpieszę z wyjaśnieniami. Posłowie PiS wyrazili oburzenie jednym z cytatów z świątecznej wersji "Shreka", który brzmiał następująco: "Mamę w łóżku zdybał, a że ładna taka, nie czekając dłużej, pokazał jej ptaka". I był fragmentem opowiadanej przez Shreka, opowieści wigilijnej. [tutaj można obejrzeć ten frag. "Shreka"] Gorszące, w opinii posła Cymańskiego, słowa, były zwykłym żartem. Jednak politycy, którzy mają wiele wspólnego z katolicką grupą wyborców, natychmiast wykazali w nim niestosowności. - To ma posmak skandalu - powiedział nawet dziennikowi.pl, Tadeusz Cymański.
 / Fot. Screen ze strony http://www.tvn24.pl/-1,1533531,wiadomosc.html
Podobne zdanie miał Zbigniew Girzyński, przy czym nie odbyło się bez ataku na stację, która nadała bajkę, czyli telewizję TVN. Czy jednak posłowie Prawa i Sprawiedliwości mają rację? Prawie tak. Prawie jednak robi wielką różnicę. Posłowie nie wiedzą chyba, że dzieci nie zawsze widzą we wszystkim podteksty seksualne, a jedynie kurczaka przedstawionego ogrzycy-księżniczce. Kurczak bowiem - co potwierdzają wysokiej klasy specjaliści - w innych państwach jest jak w Polsce karp. Jedzony w święta. Inni zaś eksperci mówią, że je się indyka, nie wnikam jednak w ich spór. Tak też jest w Stanach Zjednoczonych, skąd bajka pochodzi [choć w oryg. wersji pojawiła się gęś, zaś w polskiej - kurczak], o czym nie wiedzieć mieli prawo posłowie PiS. Choć ich premier był blisko w kontaktach z państwem George'a Busha - w czym prześcignął nawet proamerykańską jeszcze przed wyborami w 2005 roku, Platformę Obywatelską.

Politycy PiS nie mają się chyba czym zajmować, skoro uczepili się bajki. Jednak czy chodziło o bajkę, czy był to pretekst do zaatakowania nieprzychylnej telewizji (sam Jarosław Kaczyński przyznał, że TVN jest częścią spisku przeciw jego ugrupowaniu). Rzecznik TVN tak zinterpretował słowa posłów największej partii opozycyjnej i od razu zaapelował, aby własnych projekcji nie przekładali na zarzuty wobec jego stacji. Czy Tadeusz Cymański - wzorem nieobecnych już w parlamencie Mariana Piłki i świty Romana Giertycha - zamierza walczyć z wszystkim co mu się źle kojarzy? Może po prostu panikuje. A co na to wszystko Jarosław Kaczyński? Pozostaje się domyślać - sam nie zabrał jeszcze w tej sprawie głosu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

A co z kurą która tanczyła, jaka opalona i naga!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żałosne

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i zrobili z igły widły, a bajce (i TVN-owi) reklamę. Strzał w stopę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"poczciwy Tadek Cymański"to z Pana Tadeusza, czy z Biesów? Juz sie w tej klasyce pogubiłam ze szczętem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, jaka to radość, że cytuje Pani klasyków ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widac "poczciwy Tadek Cymański" robiąc nietypowy uzytek z ptaka zapewnil sobie medialne istnienie w momencie, kiedy inni kameralnie trawili świateczne jadło. W tym - galantynę z kaczki.

Jest jakis ranking całorocznych bzdur? Trzeba poczciwca dopisać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mamy się już czym zajmować..?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już naprawdę nie mają się czego czepiać
Ważne że bajka była smieszna i dla dzieci i dla dorosłych i właśnie oto chodzi.
A nawet jeśli któreś dziecko zrozumie ten żart, to zapewne już wcześniej miał styczność z takimi tekstami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może powinniśmy dorzucić sondę, zadając pytanie, co to za ptak?:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.