Facebook Google+ Twitter

Awantura w Parlamencie Europejskim. Ziobro i Legutko atakują Tuska

Wojna między PiS i PO przeniosła się do Parlamentu Europejskiego. W swoim przemówieniu Zbigniew Ziobro zaatakował Donalda Tuska. Premiera skrytykował także wiceprzewodniczacy frakcji Europa Wolności i Demokracji, Nigel Farage.

Sonda

Czy wystąpienia Ziobry i Legutki godzą w wizerunek Polski?

 / Fot. PAP/Paweł SupernakZaczęło się od przemówienia, w którym Tusk przedstawił program polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Farage stwierdził, że premier trywializuje problemy Grecji. "Dlaczego pan udaje, że wszystko idzie dobrze, skoro Europa jest w głębokim kryzysie strukturalnym, Grecja, Portugalia, Hiszpania nie przeżyją w strefie euro, a Dania zerwała umowę z Schengen?" - stwierdził. Dodał też, że na greckich ulicach tysiące ludzi walczy o odzyskanie demokracji.

Zobacz wyniki sondażu poparcia dla partii politycznych


Z kolei Ryszard Legutko obiecywał w swoim wystąpieniu, że w grudniu europarlamentarzyści spotkają się z innym rządem. Tłumaczył też, że krytyka rządu nie oznacza podważania pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

"Pięknie pan mówił o wartościach polskiej prezydencji, ale chciałbym, żeby pan tych wartości jak wolność słowa, wolność mediów przestrzegał w praktyce, a nie tylko w teorii" - powiedział z kolei Zbigniew Ziobro argumentując, że w Polsce miały miejsce masowe zwolnienia dziennikarzy mediów publicznych. Podał też przykład rewizji w domu twórcy strony Antykomor.pl i dążeń Tuska do likwidacji "Rzeczpospolitej".

W obronie premiera stanął europoseł Marek Siwiec, który wypomniał Ziobrze zatrzymania, gdy ten był ministrem sprawiedliwości. Przywołał też samobójstwo Barbary Blidy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (51):

Sortuj komentarze:

mn
 • mn
 • 27.09.2011 23:13

!WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2% ...- Postradali rozum?-Kuzik,bartek,...-wtyka,zdrajcy,kłamcy,hipokryci,cynicy,...?-plotkują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich.Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.-Studenci-czy postradali rozum?- dziękujemy już premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ale ZDĄŻYŁ ZADŁUŻYĆ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ pomimo,że PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła ,
prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich. TYLKO J.KACZYŃSKI i PIS mogą URATOWAĆ POLAKÓW przed TRAGEDIĄ jaką gotuje nam Tusk i jego rząd.ANIOŁKI-SUPER KANDYDATKI!!! PIS!!!,a MEDIA? jak za stanu wojennego?-reżim jak za póżnego jaruzelskiego.TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-co będzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU. .PJN może zmądrzeje jak znajdzie sę poza sejmem jak JUREK.Doskonała KONFERECJA PROGRAMOWA PIS :Hofmana i eroposła OBNAŻAJĄCA KŁAMSTWA:Tuska,Sikorskiego,erodeputowanych PO,... .czytamy w "DGP", pieniądze z miejskich spółek miały trafiać do byłego prezydenta miasta P.Kruczkowskiego oraz zasilać konta komitetów wyborczych posłanki Mrzygłockiej, senatora Romana Ludwiczuka oraz byłego szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
k.l
 • k.l
 • 31.07.2011 20:34

Nie tylko KLICH już dawno powinieni odejśc z rządu (powinni zostać zdymisjonowani przez premiera,szkoda że broni NIEUDOLNYCH MINISTRÓW) - niech leczy Poligłupa-studenci dyskutują - czy premier myślał o PO i PSL ? mówiąc o KRYTYKU i EUNUCHU ? OSTATECZNE WYNIKI WYBORÓW : PIS - 47% , PO - 28% , SLD - 4,05% , PSL - 3,5 % , PNJ - 0,01% , nie pójdzie do wyborów 14% . Nikt tak bardzo nie ignoruje ludzi i tak BARDZO ZADŁUŻA POLAKÓW , jak ten (nie)rząd : PO , PSL - (Śniadek) . Byliśmy cały czas okłamywani , że jesteśmy ZIELONĄ WYSPĄ, a teraz okazało się ,że jesteśmy CZERWONĄ WYSPĄ . Rządy PO i PSL to STRACONY CZAS - tylko OBIECUJĄ ,ale NIC nie robią . Studenci mówią : rząd ,premier,ministrowie,posłowie PO i PSL zachowują się jak SPECJALISCI mętnej wody , niekompetencji , cynizmu , hipokryzji , bezczelnej walki politycznej - ciągłej NAPAŚĆI i opluwania J.KACZYŃSKIEGO oraz około 10 ml. jego zwolenników WYBORCÓW PIS-u , ciągłego obwiniania za WSZYSTKIE PORAŻKI J.KACZYŃSKIEGO i PIS -przypomina to definicję obłędu wg premiera Tuska? Czerwona kartka w WYBORACH dla (nie)rządu PO , PSL . Przyjdzie zapłacić premierowi za : skok na KASĘ przyszłych emerytów -OFE ,nie ujęcie tych pieniędzy w długu publicznym-oszukiwanie ludzi i obciążenie tym długiem całego społeczeństwa w PRZYSZŁOŚCI , stocznię ,za zadłużenie budzetu prawie WSZYSTKICH miast (obligacje,kredyty,... - nie ujęte w długu publicznym ) ,za tragedię Smoleńską , służbę zdrowia , koleje ,drożyznę , za brak walki z ubustwem i bezrobociem , ... , POWODZIE (brak odbudowy wałów,rowów melioracyjnych,...) , ... anarchię,totalitaryzm (Staniszkis)?

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
 • elaszychlinska
 • 09.07.2011 23:31

Na występy naszych panów w Europarlamencie należy [ Legutko, Ziobro] spuścić zasłonę milczenia . To co sobą prezentują ośmiesza ich i cały PiS. Można się [a nawet trzeba ] różnić , krytykować ale robić na takim forum "polską politykę", pisowskie piekiełko ? Wstyd panowie , tak nie zdobywa się autorytetu , to brak kultury politycznej ,ogłady , taktu. Tak nie zdobywa się władzy . Jakoś sondaże poszły w dół , opłacało się?

Komentarz został ukrytyrozwiń
edytka
 • edytka
 • 07.07.2011 21:47

@pJadwiga K /godzina 14'49 Pani Jadziu na litość boskom! Co pani wymysla? O desce klozetowej pani pisze. Ja to jak sie odesce to sie popiesce i tyle. a na deske nie sikam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 07.07.2011 21:10

Ciekawe dlaczego tak zwani "prawdziwi Polacy i w dodatku patrioci"opluskwiają Polskę na arenie międzynarodowy? Może ktoś wie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jm
 • jm
 • 07.07.2011 20:53

Zupełnie prosta, łatwa sprawa - nie być cynikiem, mówić bez ogródek, nawet bez jednego eufemizmu a przy tym nie być chamem. Także chamem nieokrzesanym. Ale wybór należy do każdego - całkowita dowolność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 07.07.2011 15:58

To wychodzi, że ktoś woli być chamem niekrzesanym i w dodatku idiotą skoro nie wie o czym bredzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Henio
 • Henio
 • 07.07.2011 15:57

Pan premier Donald Tusk pokrył piaszczystą wysepkę darniom która została mu z orlików(tu o ile mnie pamięć nie myli,tu też były przekręty),i mówi jest pięknie,jaka wspaniała zielona wyspa,rodacy serca w górę.Ludzie rozsądni wiedzą że nie buduje się zamków na piasku i dlatego dedykuję polakom kochającym retorykę Platformy Obywatelskiej,by zaśpiewali panu premierowi Donaldowi Tuskowi piosenkę zespołu Lady Pank "Zamki na piasku",miłego słuchania.Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja wole być chamem nieokrzesanym który mówi bez ogródek o faktach, niż zawoalowanym, cynicznym kłamcą , który myśli iż cały naród to idioci i można sobie kłamać ile wlezie. Niektórzy komentatorzy przypominają mi panią Dulską.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 07.07.2011 15:00

Tak o wystąpieniu piszą europejskie media :


http://tvp.info/informacje/swiat/zagraniczna-prasa-europejczyk-tusk/4839476

ja wiem, to zmowa przeciw zdradzonym o świcie i zamach na wolność słowa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.