Facebook Google+ Twitter

Awantura w Sejmie o prywatyzację Lotosu

Przebieg głosowania w Sejmie nad dalszymi pracami związanymi z projektem ustawy, w których pakiet większościowy Grupy Lotos SA ma zachować państwo polskie miał niezwykle burzliwy przebieg.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Sejm_rp_front_20070103.jpg&filetimestamp=20070103180548 / Fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl/Domena publProjekt zakłada, że większościowy pakiet byłby w polskich rękach, a nadzór sprawowałaby Rada Ministrów. Posłowie głosowali nad wnioskiem o odrzucenie tego projektu. Za odrzuceniem głosowało 215 posłów, 10 wstrzymało się od głosu, za przyjęciem było 219 posłów. Projekt trafi więc do dalszych prac komisji. Wynik głosowania został przez opozycję przyjęty na stojąco.

Nie obyło się bez awantury w Sejmie. Poseł PiS, Dawid Jackiewicz zapytał, czy posłowie Platformy Obywatelskiej należą do którejś z partii rosyjskich. Sprzedaż rafinerii w opinii Jackiewicza to dominacja rosyjska na polskim rynku paliwowym donosi Money.pl.

W odpowiedzi Minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski, oznajmił, że PiS to partia oportunistów. Dodał, ze to za rządów PiS ceny rosyjskiego gazu dla Polski wzrosły o 10 procent. Twierdzi on, że uchwalenie niespójnego i nielogicznego projektu będzie kosztować skarb państwa ponad 2,5 mld zł. Nie obyło się bez riposty ze strony PiS. Budzanowski został nazwany przez parlamentarzystów
urzędasem.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.