Facebook Google+ Twitter

„Awantura warszawska. Waszyngton - Moskwa - Londyn" w BOKu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-08-22 21:15

21 września o godz. 19.00, w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie, zostanie wystawiony spektakl Michała Zadary „Awantura warszawska. Waszyngton - Moskwa - Londyn".

 / Fot. mat. organizatora „Awantura Warszawska" ukazuje Powstanie z punktu widzenia trzech wielkich mocarstw: Związku Radzieckiego, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, oraz odkrywa przed widzami „wojny" korespondencji, depeszy, not, polemik i spotkań wielkich przywódców świata: Józefa Stalina, Winstona Churchilla i Franklina Delano Roosevelta.

Scenariusz tego spektaklu jest w stu procentach dokumentalny. "Awantura warszawska" powstała na podstawie dokumentów dyplomatycznych wysyłanych przez przywódców światowych mocarstw - Winstona Churchilla, Józefa Stalina i Franklina Roosevelta - polskich polityków - m.in. Kazimierza Sosnkowskiego, Stanisława Mikołajczyka i Bolesława Bieruta - oraz korespondencji pomiędzy dyplomatami angielskimi, amerykańskimi, sowieckimi i polskimi. Z jednej strony przedstawia więc historię dokumentalną, obiektywną i suchą. Z drugiej strony, zmontowanie tych dokumentów w ciąg narracyjny i dodanie muzyki powoduje, że widz dostaje bardzo zmysłową, emocjonalną opowieść o powstaniu i globalnych przywódcach, którzy w tak istotny sposób wpłynęli na jego przebieg. / Fot. mat. organizatora

Przywołujemy ten spektakl jako jeden z najbardziej oryginalnych, który powstał w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to dla nas niebagatelne wyzwanie połączenia żywego planu, multimediów oraz transmisji do kina, które stworzymy na scenie BOK. Jestem dumny, że w rocznicowy czas oddamy tym spektaklem hołd bohaterom Powstania Warszawskiego – powiedział dyrektor BOK Krzysztof Mikołajewski.


„Awantura warszawska. Waszyngton - Moskwa - Londyn" - Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Vincenta van Gogha 1
rezerwacja biletów (w cenie 40 zł) sekretariat@bok.waw.pl lub tel.: 22 614 66 56

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.