Facebook Google+ Twitter

Awaria gazociągu przyczyną pożaru w Moskwie

W centrum rosyjskiej stolicy wybuchł pożar. Słup ognia sięgał 200 metrów. Pięć osób trafiło do szpitala. Prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria gazociągu.

 / Fot. Screen strony www.tvn24.plOgień nad moskiewskimi osiedlami pojawił się krótko po północy i był widoczny z odległości kilku kilometrów. Wywołał duże poruszenie wśród mieszkańców stolicy Rosji. Wczoraj w Rosji obchodzono Dzień Zwycięstwa i widok stumetrowego płomienia mógł wywołać podejrzenia, że pożar to efekt działań terrorystycznych. Jednak mer Moskwy Jurij Łużkow uspokajał, a pierwsze wyniki śledztwa przekonują, że powodem pożaru była awaria techniczna. Wg ekspertów na pożar mógł mieć wpływ wiek mocno wyeksploatowanych instalacji gazowych.

Uszkodzeniu uległ gazociąg o średnicy 1 metra w południowo-zachodniej dzielnicy Moskwy. Pożar gasiło 50 jednostek straży pożarnej, które z powodu wysokiej temperatury nie mogły podejść do niego na odległość mniejszą niż 300 metrów. Nawet odcięcie dopływu gazu nie spowodowało zmniejszenia pożaru. Nie podjęto decyzji o ewakuacji, ponieważ władze uznały, że pożar nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców ani pobliskich obiektów. Spłonęło jedynie kilka samochodów i niezamieszkany budynek. Ostatecznie hospitalizacji wymagało 5 osób.

W Moskwie nie było tak poważnego pożaru od ponad 20 lat.

Źródła:
Wideo z pożaru
tvn24.pl
sfora.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.