Facebook Google+ Twitter

Awaria Gmail. 150 tysięcy użytkowników bez własnej poczty

W wyniku awarii 150 tys. użytkowników poczty Gmail, nie miało dostępu do własnych maili.

 / Fot. materiały prasoweProblemy zaczęły się w weekend. Początkowo wielu użytkowników nie mogło zalogować się do poczty. Wielu z tych, którym się to udało zastało puste skrzynki. Google zareagował błyskawicznie i poinformował, że w wyniku interwencji liczba poszkodowanych spadła z 0,29 proc. do 0,08 proc wszystkich istniejących kont.

Obecnie zdecydowana większość użytkowników powinna mieć dostęp do własnych maili. Problem ma jednak charakter wizerunkowy. Google pracuje intensywnie nad systemem Chrome OS, który oferuje przechowywania plików w tzw. chmurze. Awaria Gmaila pokazuje, że system zbudowany zgodnie z tą filozofią, może nie być w pełni bezpieczny. Nad podobnymi rozwiązaniami pracuje też Microsoft, który wdraża program Office 365.

Problem bezpieczeństwa informacji dotknął w głównej mierze tych użytkowników, którzy korzystają z poczty w przeglądarce. Osoby, które używają klientów poczty elektronicznej takich, jak Microsoft Outlook czy Mozilla Thunderbird przechowują swoje maile także na własnych komputerach, co do pewnego stopnia chroni ich przed utratą korespondencji. Korzystając z takich programów, jak MozBackup, mogą również archiwizować pocztę na nośnikach zewnętrznych: płytach i pamięciach przenośnych. W praktyce nikt nie jest w stanie uchronić się przed utratą danych, ale dzięki możliwości archiwizacji zminimalizować można ryzyko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Janusz Kopanski
  • Janusz Kopanski
  • 30.03.2011 21:42

ok.

Komentarz został ukrytyrozwiń
janusz19632011
  • janusz19632011
  • 02.03.2011 17:29

ALE JUZ WSZYSTKO HYBA GRA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.