Facebook Google+ Twitter

Awaria Gmaila wywołała chaos w sieci

Użytkownicy Gmaila zostali dziś poddani prawdziwej terapii szokowej. Na kilka godzin zostali całkowicie odcięci od poczty Google. Według korporacji problem techniczny dotyczył tylko niektórych internautów. Awaria pojawiła się około godziny 10.30 czasu polskiego. O 13.43, po raz pierwszy od rana, członkom redakcji Wiadomości24.pl udało się pomyślnie zalogować na skrzynkę mailową Google.

Google / Fot. screenProblem pojawił się około 10.30 czasu polskiego. Około godziny 12 redakcja Wiadomości24.pl otrzymała pierwsze sygnały, że z Gmailem dzieje się coś niedobrego. Nasi czytelnicy w Warszawie i Wielkopolsce informowali o tym, że jest problem z połączeniem się ze stroną logowania usługi Google Mail.

Sprawa została opisana w serwisie dziennikarstwa obywatelskiego - iReport, którego właścicielem jest CNN. - Jest 11 rano, tutaj w Londynie, a my potrzebujemy naszych emaili - mówi w materiale wideo Alan Hill, dziennikarz obywatelski iReport.

Rzecznik prasowy Google był dość lakoniczny w swoich wypowiedziach. Powiedział portalowi iReport, że "wystąpił błąd". Nie dodał nic więcej.

Wiadomości24.pl próbowały się skontaktować z polskim biurem prasowym Google. Sytuację znacząco utrudniał fakt, że zespół ów korzysta z Gmaila. Nie było także możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego. Numer podany tutaj jest nieaktualny. "Zła końcówka numeru" - informuje operator w słuchawce.

Z usługi pocztowej Gmail korzysta 113 milionów osób - wynika ze statystyk firmy comScore.

Google: wiemy o problemie

O godzinie 13, Wiadomości24.pl dotarły do komunikatu na polskim forum pomocy Google. - Wiemy o problemie z dostępem do poczty Gmail, który wystąpił dziś około godziny 10:30. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu i poinformujemy Was, jak tylko będziemy dysponować nowymi informacjami. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane.

Według informacji BBC użytkownicy korzystający z komórek z systemem Google Android mieli ciągły dostęp swoich kont Gmail.

Znów działa

Gmail / Fot. screenO godzinie 13.43 udało się nam zalogować na skrzynkę mailową Google. Po wpisaniu i weryfikacji hasła wygenerowanego przez system zostaliśmy przeniesieni do panelu zarządzania usługą Gmail.

Przeprosiny


Przed godziną 18, na oficjalnym blogu Google pojawił sie komunikat dotyczący awarii. - Wiemy, że wielu z Wam awaria zburzyła porządek dnia. Przepraszamy za to - czytamy na stronie korporacji. Firma wciąż nie zna przyczyny awarii. - Nasi inżynierowie badają tę sprawę - czytamy dalej.
Pełną treść komunikatu można przeczytać tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Koniec świata.
Najpierw Google się psuje, teraz Gmail... I połowa globu panikuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

U mnie Gmail działał cały dzień

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwne, u mnie działa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już działa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ruszyło, ale bardzoooo powoli :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

właśnie się zalogowałam na swoje konto... działa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Link do iReport:

"This content is currently unavailable."

Czyżby po cenzurze TVN - cenzura Google?

Komentarz został ukrytyrozwiń

...i właśnie dla takich chwil warto mieć konto pocztowe na każdym znaczącym serwisie : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.