Facebook Google+ Twitter

Awaria na ISS. Rosjanie twierdzą, że wyciekał amoniak. NASA uspokaja

W jednym z segmentów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mogło dojść do wycieku amoniaku. Astronauci zostali ewakuowani do rosyjskiego segmentu ISS. Stanowisko NASA w tej sprawie jest bardziej zachowawcze niż rosyjskiej agencji Roskosmos.

 / Fot. By NASA [Public domain], via Wikimedia CommonsNa pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej doszło do wycieku amoniaku - twierdzi agencja Roskomos. Miało do niego dojść w amerykańskim segmencie stacji - podaje NBC News. Sześciu członków załogi ISS bezpiecznie przeniosło się do rosyjskiego segmentu.

Astronautom nie grozi niebezpieczeństwo. Nie ma też planów ewakuacji stacji. "Bezpieczeństwo zespołu nie jest zagrożone dzięki szybkim działaniom kosmonautów i zespołów na ziemi w Moskwie i Houston" - powiedział szef rosyjskiej kontroli lotów.

Inne stanowisko niż rosyjska agencja Roskosmos opublikowała NASA. Amerykańska agencja twierdzi, że doszło do zwiększenia ciśnienia obiegu wody. Ten skok mógł świadczyć o wycieku amoniaku, ale nie musiał. Zdaniem Amerykanów był to jednak najczarniejszy scenariusz, dlatego segment ewakuowano - czytamy na stronie NASA. Nie wiadomo jeszcze co było powodem alarmu. Mogło rzeczywiście dojść do wycieku lub usterki czujnika.

Czytaj także: Statek Dragon poleciał z zaopatrzeniem na Międzynarodową Stację Kosmiczną


W maju 2013 r. doszło do wycieku amoniaku na ISS na zewnątrz ISS. Astronauci przez ponad 6 godzin szukali jego źródła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.