Facebook Google+ Twitter

Awaria na stacji Warszawa Wschodnia. Pociągi opóźnione nawet 60 minut

Na stacji Warszawa Wschodnia doszło do awarii sieci trakcyjnej. Z powodu zatrzymania pociągów SKM i KM na linii podmiejskiej, ruch odbywał się tylko na torze dalekobieżnym.

 / Fot. Paul Kowalow/CC BY-SA 3.0Jak podaje tvnwarszawa.tvn24.pl, według kolejarzy przyczyną awarii był zanik napięcia na stacji Warszawa Wschodnia.

Według informacji udzielonych portalowi przez rzecznika PKP PLK, Krzysztofa Łańcuckiego, tor podmiejski na odcinku od Wschodniego do Zachodniego był sprawdzany w celu wykluczenia usterek. Awaria po godzinie 17.30 została usunięta, pociągi jeżdżą już torem podmiejskim w kierunku Dworca Zachodniego. KM ostrzegają jednak, że w związku z awarią, na całym węźle warszawskim występują utrudnienia, a opóźnienia pociągów mogą sięgać 60 minut.

Na linii Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia pociągi były kierowane przez Warszawę Centralną, pomijając stacje: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście oraz Warszawa Ochota. Po godz. 17 pociągi do Grodziska Mazowieckiego zostały odwołane. W wyniku awarii tłumy pasażerów utknęły na stacji Warszawa Śródmieście.

Według KM opóźnienia dotyczą wszystkich kierunków mogą potrwać do końca dnia.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.