Facebook Google+ Twitter

Awaria systemu PKP w Wielkopolsce. Opóźnienia pociągów

W niedzielę 21 sierpnia w godzinach porannych, doszło do awarii systemu komputerowego zarządzającego semaforami i sygnalizacją na przejazdach kolejowo-drogowych. Spowodowało to nawet kilkugodzinne opóźnienia.

Pociąg PKP Intercity / Fot. Radosław Drożdżewski, GNU 1.2, wikipedia.plO awarii systemu komputerowego poinformował portal Gazeta.pl. Doszło do niej o godzinie 6.50 na liczącym ponad 30 km odcinku między Opalenicą a Chrośnicą w powiecie nowotomyskim. W wyniku awarii na trasie przestały działać semafory oraz sygnalizacja świetlna na przejazdach kolejowo-drogowych.

PKP zdecydowała o zamknięciu ruchu na tym odcinku na niemal 5 godzin. Pociągi jadące rano w kierunku Zbąszynia, miały nawet do 300 min opóźnienia. Spóźniony był między innymi pociąg udający się do Frankfurtu nad Odrą.

O godz. 11.23 ruch na trasie został przywrócony, jednak system nadal nie działa. Pociągi poruszają się na tym odcinku za pomocą tzw. pisemnych rozkazów. Aby nie doszło od wypadków, maszyniści otrzymują polecenia, kiedy skład może ruszyć. Jednocześnie na przejazdach kolejowych znajdujących się na trasie Opalenica-Chrośnica maksymalna prędkość pociągu wynosi 20 km/h.

Aby ruch pociągów osobowych odbywał się w miarę płynnie, pociągi towarowe prowadzone są innymi trasami. Nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie awarii i co było jej przyczyną.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Taka jest prawda o PKP. Im wiecej spółek tym większy bałagan. Ale prezesi dostają za to dużą kase.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.