Facebook Google+ Twitter

Awaria trakcji na rondzie Solidarności w Łodzi

Dziś rano na rondzie Solidarności w Łodzi miała miejsce groźnie wyglądająca awaria. Z nieustalonych dotąd przyczyn pękł przewód trakcji tramwajowej.

Rondo Solidarności w Łodzi. / Fot. A. Przymusiała (ze zbiorów autora artykułu)Około godziny 7.12 nagle pękł przewód trakcyjny. Na szczęście na rondzie nie było już pojazdów. Tramwaj linii 43, dojeżdżający do ronda od strony Stoków, zaplątał się w spadającą trakcję, a w jadącym za nim pojeździe linii 12 doszło do uszkodzenia pantografu. Na miejsce awarii natychmiast skierowano służby remontowe MPK, nadzór ruchu i policję.

Policja zamknęła ruch wokół ronda i zorganizowała objazdy, na których tworzyły się gigantyczne korki. W jednym z tramwajów uszkodzeniu uległ pantograf. / Fot. A. Przymusiała (ze zbiorów autora artykułu)Tramwaje jeżdżące ulicą Pomorską (linie: 12, 13 i 43) zostały skierowane trasą zastępczą ulicami Kilińskiego i Narutowicza. Na ulicę Pomorską MPK skierowało autobusy zastępcze.

- Wiele osób było zdezorientowanych objazdem, nikt nie informował o autobusach zastępczych. - mówi Magda, studentka informatyki, która z powodu awarii spóźniła sie na zajęcia akademickie. Na ulicy Pomorskiej między Kilińskiego a rondem stały tramwaje unieruchomione brakiem prądu, stanowiąc dodatkową przeszkodę dla poruszających się pojazdów.

Zdaniem Bogumiła Makowskiego z MPK, trakcja znajdująca się na rondzie była w dobrym stanie. - Być może winą było jakieś mikropęknięcie lub po prostu zmęczenie materiału. - mówi. Oficjalna przyczyna awarii nie jest jeszcze znana. Według MPK prace naprawcze miały zostać zakończone do godziny 12. Jednak utrudnienia w ruchu, spowodowane zamknięciem ronda na prawie pół dnia, mogą jeszcze potrwać kilka godzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.05.2008 00:17

Duży plusik.
Przynajmniej jeden człowiek, który zgłębił temat i nie powielał informacji o awarii "kabla".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.