Facebook Google+ Twitter

Awaria tramwaju w Krakowie. Pantograf uszkodził przewody trakcyjne

We wtorek, 28 lutego, około godziny 14.00 nastąpiła awaria linii elektrycznej zasilającej linie tramwajowe. Z otrzymanych informacji, akcja naprawcza MPK trwała do godz. 17.15.

Tramwaj w Krakowie. / Fot. Fot. Henryk CzechowskiW tym czasie próbowałem dojechać z krakowskiego ronda Czyżyńskiego do centrum Krakowa. Przez prawie 45 minut ludzie stali na przystankach, byli ochlapywani błotem pośniegowym przez samochody.

Po około 45 minutach pokazał się nareszcie przegubowiec - autobus MPK. Na pierwszym przystanku już nikt nie miał możliwości wsiąść. Kolejny nadjechał po około 20 minutach.

Międzyczasie nadjechała ”szczekaczka” MPK informująca, że nastąpiła awaria i tramwaje nie pojadą. Informowała, że do użytku podróżnych jest autobusowa komunikacja zastępcza do Ronda Mogilskiego i Ronda Czyżyńskiego.

Kiedy nareszcie dojechałem do Ronda Mogilskiego, okazało się, że zerwana jest nie tylko sieć w tzw. systemie gwiazdowym na ok. 50 m w kierunku ul. Powstania Warszawskiego, Lubicz, Nowej Huty i do para metra krakowskiego.

Jak wyjaśnili mi robotnicy Zakładu Usług Elektrycznych ZUE, z powodu zmiany temperatur powietrza pantograf jednego z tramwajów zerwał wiszący tzw. rozdzielacz energii elektrycznej.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.