Facebook Google+ Twitter

Awaria w metrze. Inspiro zawodzi dzień po wprowadzeniu na tory

W niedzielę warszawskie metro wprowadziło na tory nowoczesne pociągi Inspiro. Dobre wrażenie po prezentacji nowego nabytku z udziałem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, przyćmiła dzisiejsza awaria pojazdu.

Hanna Gronkiewicz-Waltz / Fot. Dealiusz / CC 2.0Od niedzieli po torach warszawskiego metra poruszają się nowe pociągi wyprodukowane przez Siemensa.
W pierwszym kursie pociągu Inspiro brała udział prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W czasie specjalnego briefingu podkreśliła, że Inspiro są ekologiczne, najnowocześniejsze i najnowsze w Europie, a według niektórych nawet na świecie.
Jak możemy się domyślać, termin premiery nowego zakupu nie jest przypadkowy. Już za tydzień warszawiacy zdecydują w referendum o dalszym losie prezydent Warszawy.

Jak donosi Nasz Dziennik, w poniedziałek około godziny 7:00 rano, na stacji metra Kabaty "najnowocześniejsze i najnowsze" pociągi uległy awarii. Zawiódł mechanizm odpowiadający za zamykanie drzwi, przez co pojazd stał na stacji przez 10 minut, uniemożliwiając pozostałym składom kontynuowanie przejazdu.

Awaria Inspiro spowodowała opóźnienia w kursowaniu metra oraz tłok na torach.

Skład trafił na stację techniczno-naprawczą, gdzie mechanicy starają się usunąć usterkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.