Facebook Google+ Twitter

Awarie w polskich bankach. Tym razem problemy ma Kredyt Bank

Klienci Kredyt Banku nie mają dziś dostępu do bankowości elektronicznej. Ma to związek z błędami przetwarzania transakcji, z jakimi spotykali się użytkownicy strony. Podobny problem spotkał też klientów mBanku, Polbanku, a w zeszłym tygodniu Pekao SA i ING.

Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 / Fot. wikipedia.pl/ Piotr BrichacekProblem ze stroną internetową Kredyt Banku pojawił się już rano, nie dało się w ogóle na nią wejść. Parę godzin później pojawił się komunikat - "Uprzejmie informujemy, że w chwili obecnej trwa przerwa techniczna. Za brak możliwości dostępu do serwisu serdecznie przepraszamy". Dostęp miał zostać przywrócony około godziny 14.

"Dzisiaj w nocy zauważono błąd przetwarzania transakcji. Bank czasowo zawiesił dostęp do bankowości elektronicznej KB24 (alternatywny kanał dostępu do rachunku), aby przyśpieszyć usuniecie nieprawidłowości. Obsługa klientów w placówkach i call centre odbywa się normalnie. Działają wszystkie systemy informatyczne, bankomaty. Przelewy i inne transakcje są na bieżąco przyjmowane i księgowane" - informuje Monika Nowakowska, rzeczniczka prasowa Kredyt Banku, cytowana przez onet.pl. "Prowadzone działania nie mają wpływu na bezpieczeństwo środków klientów" - dodaje Nowakowska.

Co ciekawe, podobny problem pojawił się także w mBanku. Użytkownicy nie mają dostępu do notowań on-line w ramach usługi eMakler. - Same operacje na rachunku maklerskim są dostępne. Pracujemy nad przywróceniem podglądu notowań online - mówi Krzysztof Olszewski, rzecznik mBanku, cytowany przez Onet.

Klienci Polbanku nie mogą natomiast wysyłać przelewów z kont firmowych do ZUS-u. Bank pracuje już nad rozwiązaniem tego problemu.

Trudności pojawiły się w związku z biurem obsługi abonentów sieci Era. Od wielu dni występują problemy z dostępem do serwisu lub do poszczególnych funkcji I-BOA Ery. Klienci Ery nie mogą także obejrzeć faktury w serwisie internetowym. Era nie zamieściła na swojej stronie żadnej informacji o podobnych problemach, na sytuację skarżą się za to internauci.

W zeszłym tygodniu w mBanku doszło do wycieku prywatnych informacji do sieci. Problemy z logowaniem się do serwisu spotkały natomiast klientów ING Banku Śląskiego i Pekao SA.

Czytaj też:
AWARIA W MBANKU
AWARIA W ING BANK ŚLĄSKI

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

MilleniumWinter
  • MilleniumWinter
  • 06.12.2010 23:43

Ktoś chciał okup. Ktoś nie dostał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rysiek@szymczak.wp.pl
  • rysiek@szymczak.wp.pl
  • 06.12.2010 20:35

bank ziemi łowickiej też ma kłopoty padniete bankomat

Komentarz został ukrytyrozwiń
AS
  • AS
  • 06.12.2010 20:13

Wszystkich po kolej sprawdzają. Będą baty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.