Facebook Google+ Twitter

Awaryjne lądowanie samolotu w Rumunii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-28 22:41

W Timiszoarze w zachodniej Rumunii awaryjnie lądował samolot pasażerski. Mimo poważnej usterki podwozia, pilotom udało się bezpiecznie wylądować. Nikt z pasażerów nie ucierpiał.

Samolot lokalnych linii lotniczych Carpatair wykonywał rejsowy lot z Kiszyniowa do Timiszoary. Na pokładzie znajdowało się 47 pasażerów i 4 członków załogi. Przed planowanym lądowaniem piloci zgłosili wieży, że mają problem z podwoziem - nie mogli wysunąć koła dziobowego.

Na lotnisko przybyło kilka jednostek straży pożarnej i kilkanaście karetek. Strażacy pokryli płytę lotniska pianą gaśniczą, a w tym czasie samolot krążył nad okolicą, by zużyć zapas paliwa. Po ponad półtorej godziny przygotowań piloci rozpoczęli procedurę lądowania awaryjnego, która zakończyła się szczęśliwie - samolot wylądował, opierając się bezpośrednio na poszyciu dziobowym.

Przyczyny usterki są nieznane: według linii lotniczych, samolot był w dobrym stanie technicznym i został należycie przygotowany do startu. Piloci, obywatele Mołdawii, są doświadczeni i latają na podobnych maszynach już ponad 10 lat. Wątpliwości ma wyjaśnić dochodzenie, wszczęte już przez rumuńskie ministerstwo transportu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.