Facebook Google+ Twitter

Axel Springer kupi "Rzeczpospolitą"?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-21 14:13

Niemiecki koncern wydawniczy Axel Springer rozważa podjęcie nowych inwestycji na polskim rynku prasowym. Jak informuje niemiecki miesięcznik kół gospodarczych "Manager Magazin", w grę wchodzi między innymi przejęcie przez Springera większościowego pakietu udziałów w dzienniku "Rzeczpospolita".

Według tych doniesień, wydawnictwo Springera sprawdza możliwość odkupienia akcji na polskim rynku od brytyjskiej grupy Mecom. Mecom jest między innymi właścicielem większościowego pakietu 51 procent udziałów w "Rzeczpospolitej". Posiada również udziały w mediach skupionych w grupie Media Regionalne.

"Manager Magazin" pisze, że Springer rozważa nowe inwestycje za granicą oraz w branży internetowej w związku z kryzysem finansowym i kurczącym się rynkiem reklam w Niemczech. Rozbudowa struktur koncernu ma mu przynieść dalsze 400 milionów euro zysku.

Wydawnictwo Axel Springer Polska jest jednym z potentatów na polskim rynku prasowym. Wśród jego tytułów znajdują się między innymi "Fakt" i "Dziennik", polskie wydanie tygodnika "Newsweek" oraz "Przegląd Sportowy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.