Facebook Google+ Twitter

Axel Springer kupi "Rzeczpospolitą"?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-23 10:56

Dziennik "Rzeczpospolita" może zmienić właściciela. Niemieckie wydawnictwo Axel Springer rozważa kupno tytułów należących do brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Mecom.

 / Fot. Reuters, "Polska"Mecom jest większościowym udziałowcem Presspubliki, która wydaje "Rzeczpospolitą", "Parkiet" i "Życie Warszawy". O zainteresowaniu Springera "Rzeczpospolitą" poinformował w najnowszym numerze niemiecki miesięcznik "Manager Magazin". Oficjalnie obie firmy nie chcą komentować tych informacji, nazywając je spekulacjami prasowymi.

Axel Springer ma obecnie w Polsce jeden tytuł na rynku codziennej prasy opiniotwórczej - "Dziennik". Jednak kondycja tej gazety jest coraz słabsza. W lipcu i sierpniu sprzedaż ogółem wynosiła średnio 88 tys. egz., dwa razy mniej niż rok wcześniej. A w kwietniu 2006 r., gdy "Dziennik" debiutował na rynku, jego sprzedaż wynosiła ponad 250 tys.

Dlatego analitycy rynkowi od pewnego czasu wieszczą koniec tej gazety. Np. ekonomiści z Domu Maklerskiego PKO BP prognozowali "bliską agonię tytułu w obecnej formule". Te informacje rozgrzewają w ciągu ostatnich dni korytarzowe rozmowy w redakcjach zarówno "Dziennika", jak i "Rzeczpospolitej". Między dziennikarzami pojawiły się informacje, że w razie zakupu "Rzeczpospolitej" przez Springera wydawanie "Dziennika" może zostać zawieszone. A obie redakcje zostałyby scalone.

Te nieoficjalne informacje zaniepokoiły związki zawodowe w Presspublice. Dziennikarz "Rz" i zarazem przewodniczący zakładowej komisji Solidarności Piotr Kościński wysłał w tej sprawie pytania do Davida Montgomery'ego, szefa Mecomu. - Montgomery w rozmowie telefonicznej zapewnił mnie, że Mecom ma w Polsce długofalową strategię rozwoju, a inwestycje w Polsce są ważnym punktem dla funduszu - mówi Piotr Kościński.

Czytaj dalej na stronie polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.