Facebook Google+ Twitter

Aż 870 kolarzy w Chodzieży

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-05-06 11:49

Ostatnia niedziela kwietnia, godzina 11. Czesław Lang chwycił pistolet startowy, podniósł go w górę i strzelił. 870 zawodniczek i zawodników ruszyło na trasę Skandia Maraton Lang Team w Chodzieży.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Lang TeamPierwsze kilometry po miejskich ulicach, za prowadzącym motocyklem, były bardzo szybkie, tempo dochodziło nawet do 40 km na godz.

Zanim jednak główny organizator imprez kolarskich w Polsce dał sygnał do startu, w pierwszej linii ustawili się między innymi najlepszy polski maratończyk MTB Andrzej Kaiser, znakomici niegdyś zawodnicy Wacław Skarul i Zbigniew Krzeszowiec, burmistrz Chodzieży Jacek Gursz i prezes Towarzystwa Ubezpieczeniowego Skandia Paweł Ziemba. Za nimi w kilku sektorach stanęli pasjonaci MTB z całego kraju.

W Chodzieży świeciło w niedzielę słońce, było bardzo ciepło. Maratończycy musieli więc zmagać się z piaskiem, który wciskał się w szprychy, przerzutki, łańcuchy. Kolarze trudzili się potwornie z podjazdem na Gontyniec, ale trochę oddechu łapali nad jeziorami Karczewnik i Strzeleckim.

Więcej przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.