Facebook Google+ Twitter

Azja: Demonstracje przeciwko nalotom na Gazę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-03 07:59

W Indiach doszło do ulicznych protestów przeciw izraelskim nalotom na Gazę. Demonstrowali muzułmanie w Kaszmirze oraz w stolicy kraju Delhi. Podobne demonstracje miały miejsce w kilku miastach Azji południowej.

Marsz solidarności z Palestyńczykami z Gazy oraz protest przeciw bombardowaniom tego terytorium przez lotnictwo izraelskie odbył się w Śrinagarze, stolicy Kaszmiru. Uliczną demonstrację poprzedziły modły za zabitych w największym meczecie miasta. Uroczystości religijne oraz demonstracja zgromadziła tysiące Kaszmirczyków. Wznoszono antyizraelskie hasła, wyrażano solidarność z Palestyńczykami. Podkreślano, iż na muzułmanach spoczywa obowiązek wsparcia Palestyńczyków. Podczas protestu doszło do starć z indyjską policją. Kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Demonstracja solidarności z Palestyńczykami miała również miejsce w New Delhi. Władze indyjskie trzykrotnie w ciągu ostatnich dni wezwały Izrael do przerwania bombardowań oraz zapowiedziały przekazanie 100 milionów dolarów na pomoc dla poszkodowanych Palestyńczyków.

Demonstracje miały również miejsce w krajach regionu - w stolicy Bangladeszu Dhacce, w miastach Afganistanu - Kabulu i Heracie, a także w stolicy Iranu - Teheranie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.