Facebook Google+ Twitter

Azjatycki prekursor rozwiązań IT planuje wejść do Polski

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-03-20 14:54

Billion Electric, dostawca inteligentnych sieci, rozwiązań energetycznych, oświetleniowych oraz w chmurze w regionie Azji i Pacyfiku rozważa wejście na polski rynek.

Billion Electric to założone w 1973 roku na Tajwanie przedsiębiorstwo z doświadczeniem w produkcji źródeł zasilania, sterowników LED i rozwiązań Smart Lighting dla dostawców oświetlenia oraz firm świadczących usługi energetyczne. Marka Billion Electric powstała w 2004 roku, a od 2009 roku spółka rozszerzyła swoją działalność o badania, rozwój oraz produkcję rozwiązań Smart Grid i Smart Energy. Billion Electric zamknął rok finansowy 2014 z przychodem na poziomie 38 milionów dolarów, zatrudniając ponad 900 specjalistów.

W Polsce przedsiębiorstwo planuje wprowadzić bogaty wybór kompaktowych i wszechstronnych sterowników LED do zastosowań w pomieszczeniach i na zewnątrz, a także szeroki zakres rozwiązań oświetleniowych oraz nowo opracowany System Kontroli Oświetlenia Ulicznego (ang. Streetlight Control Management System). Obecnie spółka jest na etapie poszukiwania lokalnych dostawców i producentów oświetlenia, dystrybutorów komponentów do oświetlenia, sprzedawców, integratorów systemu, a także profesjonalistów działających w branży oświetleniowej. Billion Electric zaprezentuje swoje rozwiązania po raz pierwszy w Polsce podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego - ŚWIATŁO 2015, organizowanych w dniach 25-27 marca w Warszawskim Centrum Wystawienniczym Expo XXI.

- Większość naszych klientów to podmioty prowadzące działalność w Azji, wliczając w to Tajwan, Chiny oraz Tajlandię, jak również USA, gdzie działamy poprzez pioniera rozwiązań oświetleniowych firmę Cree Inc. To wszystko potwierdza stabilny i dynamiczny rozwój Billion Electric - mówi Harry Tsai, Senior Sales Director of Power and Energy Management Division w Billion Electric. - Powodem wyboru Europy jest duży potencjał rozwoju oświetlenia LED w tym regionie. Podjęliśmy już stosowne kroki w kierunku wzmocnienia naszej obecności w tej części świata, eksportując znaczące ilości sterowników LED do Rosji, jak również wdrażając je razem z Systemem Kontroli i Zarządzania Oświetleniem (ang. Lighting Control and Management System) w Turcji. Obecnie rozważamy możliwość współpracy z rozmaitymi podmiotami z całej Europy, szczególnie z Polski, Francji, Niemiec, Austrii, Czech oraz Węgier - uzupełnia Harry Tsai.
(Paweł Baranowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.