68617 miejsce

AZS AWF Katowice utrzymał się w I lidze!

Koszykarski sezon zakończył się udanie dla koszykarzy katowickiego klubu. Katowiczanie po emocjonującym spotkaniu pokonali AZS Kalisz i utrzymali się w I lidze.

Ostatnie sekundy spotkania. Kaliszanie zdobędą tylko jeden punkt z rzutu wolnego i mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy / Fot. Piotr JakóbczykRywalizacja o utrzymanie, rozgrywana do trzech zwycięstw, rozpoczęła się od dwóch spotkań w Kaliszu. Nieoczekiwanie pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem katowiczan i to oni znaleźli się w lepszej sytuacji przed kolejnymi meczami. Kaliszanie przedłużyli swoje szanse na pozostanie w I lidze, zwycięstwem 69:62 w drugim meczu i w dalszym ciągu z dużymi nadziejami oczekiwali na kolejne dwa spotkania wyjazdowe. W Katowicach faworytami do zwycięstwa byli gospodarze i nie zawiedli oczekiwań, zarówno trenerów jak i kibiców. Pierwsze spotkanie pewnie wygrali 66:58 i do utrzymania w tej klasie rozgrywkowej potrzebna była jeszcze jedna wygrana.

Niedzielne spotkanie nie rozpoczęło się dla katowiczan udanie. Dobra dyspozycja Krajewskiego i jego kolegów z Kalisza pozwoliła łatwo wygrać gościom pierwszą kwartę 18:12. W drugiej odsłonie spotkania znacznie skuteczniej zaczęli grać gospodarze. Za sprawą Donigiewicza i jego kolegów, katowiczanie rzucili w drugiej kwarcie 21 punktów i po rzucie równo z końcową syreną Donigiewicza, wygrali pierwszą część spotkania 33:31.Wielka radość katowiczan po meczu. W przyszłym sezonie AZS AWF znowu zagra w I lidze / Fot. Piotr Jakóbczyk

W trzeciej kwarcie obie drużyny szły łeb w łeb i lider zmieniał się raz za razem. Katowice prowadziły 43:37, by po dwóch trójkach gości zrobiło się 43:45. Kolejne akcje to popis Donigiewicza, jego dwie trójki z rzędu sprawiły, że katowiczanie znowu objęli prowadzenie. Ostatecznie ta część spotkania skończyła się wynikiem 49:47 i przed ostatnią kwartą meczu wciąż nie wiadomo było, która z drużyn zakończy go zwycięsko.

Początek ostatniej odsłony należał do gości, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Było to zasługą głównie słabej skuteczności gospodarzy, którzy wykonali kilka niecelnych prób zza linii 6,25 m. Ostatnie sekundy meczu to wielka nerwowość z obu stron, żadnej z drużyn nie udaje się zdobyć punktów w końcowych akcjach spotkania. Mecz kończy się remisem i zwycięzcę spotkania musiała wyłonić dogrywka.