133016 miejsce

AZS Białystok - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna

W sobotnie popołudnie odbyło się spotkanie pomiędzy zajmującą 2. pozycję w tabeli drużyną Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna a zespołem Pronar Zeto Astwa AZS Białystok.

Pierwsza partia to wyrównana walka obu zespołów. Przy stanie 8:7 piłkę w aut posyła Agnieszka Bednarek-Kasza. Kolejna akcja to atak Elżbiety Skowrońskiej i gospodynie wychodzą na dwupunktowe prowadzenie. Następnie dwa błędy popełniła Agnieszka Śrutowska i na tablicy pojawił się remis 9:9.

W następnej części seta to białostoczanki wyszły na prowadzenie odskakując rywalkom na dwa punkty po dwóch asach serwisowych Magdaleny Godos. Przy stanie 19:21 Bogdan Serwiski poprosił o czas dla swojej drużyny. I od tego momentu gospodynie zdobyły dwa punkty z rzędu i doprowadziły do remisu 21:21. Końcówka premierowej odsłony to nerwowa gra po dwóch stronach siatki. Jednak to białostoczanki zachowały więcej spokoju i wgrały tę partię 25:27.

Druga odsłona tego spotkania rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Białostoczanki prowadziły 2-3. W dalszej części tego spotkania powiększały przewagę i na pierwszą przerwę techniczną zespół gości schodził przy prowadzeniu 4-8. Po przerwie w grze gospodynie zaczęły odrabiać straty i po bloku Izabeli Żebrowskiej na Ilonie Gierak doprowadziły do remisu 12-12. W dalszej części tej partii wynik oscylował w granicach remisu. Dwa błędy popełniła Żebrowska i zespół gości objął prowadzenie. W kolejnej akcji Magdalena Godos oszukała rywalki atakując z drugiej piłki i na tablicy wyników pojawił się wynik 16-18. Następnie Joanna Mirek popisała się atakiem z drugiej linii i białostoczanki prowadziły już tylko jednym punktem. W kolejnej akcji gospodynie skutecznie zablokowały Joannę Szeszko i doprowadziły do remisu 18-18. Od tego momentu to zawodniczki z południa wyszły na prowadzenie, z akcji na akcję powiększając przewagę, a w pewnym momencie prowadząc 23-20.

W drużynie AZSU na boisku pojawiła się Paulina Gajewska, która popisała się asem serwisowym. Jednak drugiej szansy nie wykorzystała posyłając piłkę w siatkę. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego miały w górze piłkę setową przy stanie 24-22. Jednak białostoczanki zmniejszyły przewagę do jednego punktu. W pole zagrywki powędrowała Katarzyna Wysocka. Zawodniczka ta zaserwowała w aut i gospodynie wygrały 25-23.

Trzeci set dobrze rozpoczęły białostoczanki prowadząc po ataku Ilony Gierak 1-3. Jednak gospodynie nie odpuściły rywalkom i wykorzystując błędy w przyjęciu doprowadziły do remisu 3-3. Dalsza część tej partii to bardzo dobra gra gospodyń, które na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8-5. Świetną grą popisała się Agnieszka Bednarek-Kasza, która kończyła efektowne ataki z przesuniętej krótkiej na środku siatki. Akademiczki nie zdołały dogonić dobrze grających rywalek, które skutecznie powiększały swoją przewagę prowadząc w pewnym momencie seta 16-8. Przy wyniku 20-13 na środku siatki rywalki zablokowała Natalia Ziemcova. Jednak gospodynie nie oddały prowadzenia i zwyciężyły w tej odsłonie 25-14.

Czwarty set rozpoczął się podobnie jak poprzednie odsłony od wyrównanej walki obu drużyn. Przy wyniku 3-2 piłkę w ataku skończyła Agnieszka Bednarek-Kasza. Białostoczanki zdołały doprowadzić do remisu 5-5. Jednak od tego momentu to drużyna gospodarzy systematycznie powiększała swoją przewagę i w pewnym momencie seta prowadziła 16-10. Przy stanie 18-13 efektownie wyglądający atak skończyła Anna Witczak. Gospodynie wygrywają tego seta 25-17, a całe spotkanie 3-1.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna: Skowrońska, Bednarek-Kasza, Śrutowska, Pycia, Żebrowska, Jagieło, Zenik (libero) oraz Bełcik, Witczak, Pykosz, Solipiwko, Mirek

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok: Cieśla, Szeszko, Godos, Gierak, Wysocka, Ziemcowa, Saad (libero) oraz Starzyk, Właszczuk, Boncheva, Kalinowska, Gajewska