AZS Kutno gromi Astorię! Znakomity występ akademików

W meczu koszykówki II ligi grupy A, zespół AZS WSGK Kutno rozgromił drużynę z Bydgoszczy aż 105:79. Czy zatem AZS WSGK Kutno pozostanie w II lidze?

Mecz: KPSW Astoria Bydgoszcz & AZS WSGK Kutno. / Fot. Piotr Panfil W sobotę o godzinie 17 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie odbył się mecz w ramach 24 kolejki II ligi koszykówki. Na boisku spotkały się dwie drużyny: AZS WSGK Kutno oraz KPSW Astoria Bydgoszcz.

Godzina 17, obydwie drużyny wchodzą na parkiet. AZS WSGK Kutno nie pokazuje dobrego stylu gry i Astoria Bydgoszcz okazuje się lepsza. Gospodarze szybko tracą punkty, lecz pod koniec pierwszej kwarty szybko je odzyskują. Druga kwarta zaważyła na całym meczu. Podopieczni Jarosława Żaka wychodzą na prowadzenie, równocześnie na trybunach robi się coraz to głośniej. Słychać kutnowską dopingującą publiczność: "Jesteśmy z wami". Te właśnie okrzyki fanów akademików sprawiły, że goście tracili kolejne bardzo cenne punkty. II kwarta zakończyła się przegraną Bydgoszczan. Trzecia nadal należała do kutnowskiej drużyny. W pewnych momentach goście odskakiwali gospodarzom aż 30 punktami, bowiem czwarta, ostatnia część spotkania była, już tylko formalnością. AZS WSGK Kutno wygrał z KPSW Astoria Bydgoszcz 105:79

Drużyna KPSW Astoria Bydgoszcz. / Fot. Piotr Panfil AZS chciał pokazać, że potrafi zagrać z najlepszą drużyną w lidze i to się mu udało. Wielkie podziękowania należą się kutnowskim kibicom, którzy mimo zdartych gardeł nadal nie zostawiali swej drużyny.

- Bardzo się obawialiśmy drużyny z Bydgoszczy - mówił po wygranym spotkaniu Wiadomościom24.pl Jarosław Żak, trener kutnowskiej drużyny. - Bydgoska drużyna gra o pierwszą ligę i bardzo jej na tym zależy, by zająć drugie miejsce. Liczyliśmy się z tym, że nie będą grali o pietruchę i czekali na baraże. Myślę, że goście nie spodziewali się przegranej - dodaje.

Faulowany kutnowki zawodnik... / Fot. Piotr Panfil Jarosław Żak podkreśla również, że zwycięstwo w sobotnim meczu nie musi oznaczać pozostania w II lidze. Trzeba czekać na pozostałe mecze, a zostały tylko dwie kolejki. Jeśli Kutno przegra dwa mecze, wtedy będą brane pod uwagę ostatnie dwa występy drużyn: OSSM Sopot i Legii Warszawa. Te dwie drużyny muszą przegrać obydwa mecze.

Na trybunach zasiadło około 800 osób, a spotkanie ubarwiał Jurek Papiewski, znany kutnowski komentator.