35479 miejsce

AZS Kutno ogrywa Open Basket Pleszew. Tomasz Nogalski bohaterem!

Cóż za emocje, a wszystko to za sprawą 2. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn. AZS WSGK Pol-Fol Kutno zwycięża z Basketem Pleszew tylko jednym punktem. Open Basket Pleszew uległ drużynie gospodarzy 82:81 (31:19, 18:21, 17:27, 16:14). Emocje były do ostatniej sekundy.

AZS WSGK Pol-Fol Kutno ogrywa KS Open Basket Pleszew 82:81 (31:19, 18:21, 17:27, 16:14). / Fot. Piotr Panfil Mecz ten, według specjalistów koszykówki, był uznany za najlepsze drugoligowe spotkanie. Akademicy od pierwszych sekund zaczęli atakować. Jednak nieraz zawinił Radosław Kubala, który niecelnie podawał do kolegów z zespołu. Pierwszą kwartę wygrał AZS Kutno 31:19. Open Basket Pleszew nie mógł dalej podnieść się z parkietu, co pozwoliło gospodarzom na utrzymanie dobrego wyniku. W drużynie Jarosława Żaka nie wychodziły podania. Podania szły wprost do przeciwnika, albo wychodziły za boisko. Gdyby nie te błędy, AZS WSGK Pol-Fol mógł prowadzić przewagą nawet 20-punktową. Drugą kwartę wygrał natomiast Basket Pleszew trzema punktami. Ogólny wynik to 49:40 dla kutnian.

Trzecia kwarta rozpoczęła się pozytywnie dla gości i to właśnie oni wygrali tę kwartę. Ku zdziwieniu kibiców, AZS Kutno doznał lekkiego kryzysu i nie dał rady przeciwnikom. W czwartej kwarcie natomiast gra wyglądała dramatycznie, czyli punkt za punktem. Z trybun słychać było okrzyki. Kto zwycięży? Sześć sekund przed końcem spotkania sędzia podyktował trzy rzuty osobiste. Akademicy przegrywali wtedy 79:81. Do rzutu podchodził Tomasz Nogalski i to właśnie on został bohaterem! Wcelował wszystkie trzy rzuty, co dało wynik 82:81 dla AZS-u. Do końca zostało pięć sekund. Piłka należała do Pleszewa, lecz doskonała obrona akademików nie pozwoliła, by goście wrzucili jeszcze jakiekolwiek punkty, które dały by im zwycięstwo.

AZS WSGK Pol-Fol Kutno ogrywa KS Open Basket Pleszew 82:81 (31:19, 18:21, 17:27, 16:14). / Fot. Piotr Panfil- Adrenalina od samego początku do samego końca. Uwielbiam takie mecze tylko pod jednym warunkiem, że to właśnie my wygrywamy - komentuje po meczu kierownik drużyny AZS WSGK Kutno, Marek Koralewski. - Niewątpliwym bohaterem meczu był Tomasz Nogalski, który nie dał się zwieść złym okrzykom z drużyny przeciwnej. Bardzo jesteśmy zadowoleni z tego zwycięstwa. Było to piękne widowisko - dodaje.

Składy:
AZS WSGK Kutno: R. Kubala 18 (3), A. Gołuch 15 (3), P. Karólewski 13, Ł. Bąk 9, T. Nogalski 9 (1), K. Rydlewski 8, T. Szczepaniak 8, A. Rajkowski 2, K. Jażdżewski 0, M. Pawlak 0, F. Truściński 0

KS Open Basket Pleszew: J. Dryjański 25, M. Kałowski 14 (4), B. Czarkowski 11 (1), A. Kaczmarzyk 10 (2), R. Kikowski 7 (1), P. Machynia 5 (1), J. Szymczak 4, T. Zyber 3, Ł. Olejnik 2, B. Gawroński 0, K. Sierański 0, M. Szczęsny 0