39123 miejsce

AZS Kutno powalczy o I ligę? Wygrywa z Poznaniem 89:76

AZS WSGK Kutno wygrywa u siebie na parkiecie w pięknym stylu z wiceliderem Politechniką Poznań w przedostatniej kolejce II ligi koszykówki mężczyzn. Gospodarze pewnie wygrali 89:76 (28:19, 16:21, 30:20, 15:16). Dzięki zwycięstwu, kutnowska drużyna nadal liczy się w walce o awans do fazy play off.

AZS WSGK Kutno ograł u siebie na parkiecie poznańską drużynę 89:76 (28:19, 16:21, 30:20, 15:16). / Fot. Piotr Panfil Nikt się nie spodziewał, że drużyna AZS WSGK Kutno tak łatwo poradzi sobie z Politechniką Poznańską. Gospodarze od pierwszych sekund wypracowali sobie dziesięciopunktową przewagę. Po dwóch minutach podopieczni Jarosława Żaka wygrywali już 8:2. Trener poznaniaków, Waldemar Mendel poprosił o pierwszą w spotkaniu przerwę. Po przerwie nadal Akademicy mieli na koncie przewagę. Do końca kwarty nie dawali się oszukać i wygrali 28:19. W drugiej kwarcie nieco przyśpieszyli goście. Sędziowie zbyt dokładnie gwizdali faule i to wybiło z rytmu koszykarzy AZS-u, co w dalszej części gry przeniosło się na ich nerwową grę. Drugą kwartę kutnianie przegrali pięcioma punktami. W pierwszej części spotkania, sędziowie Wieliński i Jabłoński zanotowali aż 36 fauli.

Zespół AZS WSGK Kutno dziękuje swoim kibicom za doping na meczach, jaki panował przez cały sezon w kutnowskiej hali sportowej. / Fot. Piotr PanfilW drugiej części meczu bardzo dobrze ustawiony Bartosz Strzelecki wrzucał piłki z podań do kosza. Niestety drużyna Politechniki nie mogła sobie z nim poradzić. Trzecią kwartę wygrał zdecydowanie pewnie 30:20. W ostatniej zaś, kutnowska drużyna grała jeszcze lepiej, ponieważ kibice nie oszczędzali gardeł i głośno dopingowali swoją drużynę. Trzy minuty przed końcem jeszcze trener Mendel miał nutkę nadziei, że jest szansa na wygraną. Niestety jego podopiecznym nie wychodziły już akcje, niecelnie rzucali do kosza. Parę sekund przed końcową syreną piłkarze z Poznania oddali piłkę co oznaczało, że już się poddali.

- Łowicz nam dzisiaj pomógł, ponieważ przegrał w Szczecinie. Naszym marzeniem jest zagrać w fazie play off. Dziękuje kibicom za gorący doping - mówi radosny kierownik drużyny, Marek Koralewski. Jeśli drużyna AZS WSGK Kutno pokona na wyjeździe w sobotę MKS Skierniewice to po raz pierwszy w historii zmierzą się w fazie play off i zacięcie powalczą o I ligę.