68894 miejsce

AZS Kutno przegrywa z Legią Warszawa

To już był ostatni mecz w tym sezonie. AZS WSGK Kutno przegrywa na wyjeździe z Unibet Legią Warszawa 74:82 (24:21, 20:14, 16:29, 14:18). Mimo przegranej w Warszawie, Akademicy uplasowali się na szóstym miejscu w ligowej tabeli.

/ Fot. Piotr PanfilSpotkanie rozegrane zostało w hali przy ulicy Obrońców Tobruku w Warszawie. AZS Kutno od samego początku kontrolował swój przebieg gry, wychodząc na prowadzenie, lecz nie na długo. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną kutnian 24:21. Druga kwarta należała do gospodarzy, którzy pokazali, jak powinno się grać przed własną publicznością. Podopieczni Jarosława Żaka niestety nie mieli pomysłu, jak pokonać Legię Warszawa, równocześnie przegrywając II kwartę sześcioma punktami.

W drugiej części meczu było coraz gorzej. Kutnianie nie wygrali już do końca żadnej kwarty. Nie pokazał się z najlepszej strony Depczyński oraz Truściński z AZS-u. Najlepiej w całym spotkaniu zagrał zaś Wojtyński z warszawskiej Legii. Tak więc Akademicy przegrali z podopiecznymi Roberta Chabelskiego 74:82.

Zaznaczyć trzeba, iż przeciwko Legii z Akademikami nie zagrał Radosław Kubala, który był czołowym zawodnikiem drużyny w sezonie 2008/2009. Nieoficjalnie wiadomo, że Radek ma pękniętą rękę.

W AZS Kutno punktowali: A.Gołuch 19 (3), A.Rajkowski 14 (1), T.Szczepaniak 12 (1), P.Karólewski 11 (1), K.Rydlewski 10, K.Jażdżewski 8, F.Truściński 0, A.Depczyński 0.

W Legi Warszawa: M.Wojtyński 23 (4), P.Stasiak 18 (2), A.Kijanowski 18, T.Rudko 9, Ł.Zajączkowski 8, B.Piotrowski 2, R.Holnicki-Szulc 2, Ł.Sieczek 2, A.Grzejszczyk 0, K.Opalski 0.

Mecz sędziowali: Tomasz Seferyński i Jolanta Struk.

Podsumowanie sezonu
Sezon 2008/2009 należał do najlepszych dla drużyny podopiecznych Jarosława Żaka, odkąd AZS Kutno grał w II lidze. Władze klubu zakładały na początku rozgrywanych kolejek, że ich celem jest takie prowadzenie drużyny, by uzyskała na koniec sezonu środkową lokatę w tabeli. To im się udało. Akademicy zajmują, można powiedzieć, mocne szóste miejsce. Drużyna zasługuje nawet na piąte miejsce. Powodem nieawansowania na piątą lokatę jest brak szczęścia we wcześniejszych meczach. Przykładem może być m.in. spotkanie rozegrane w Kutnie, kiedy to kutnianie przegrali z Siden Toruń tylko dwoma punktami w ostatnich sekundach meczu.

Kibice zadają sobie tylko jedno, podstawowe pytanie. Czy AZS WSGK Kutno w następnym sezonie powalczy o I ligę? Na odpowiedź trzeba poczekać.