AZS Kutno triumfuje ósmy raz pod rząd!

Kutnowska drużyna znów nie zawiodła swoich kibiców i bez żadnego problemu wygrała u siebie na parkiecie z KS Norgips Piaseczno 85:73 (30:18, 22:19, 13:16, 20:20). Kubala najlepszy w całym spotkaniu, bowiem zdobył łącznie aż 32 punkty.

AZS WSGK Kutno wygrał z KS Norgips Piaseczno 85:73. / Fot. Piotr PanfilNikomu nie trzeba przypominać, jak doskonale radzi sobie w tym sezonie AZS WSGK Kutno. Dzięki doskonałej grze kutnowskiej drużyny, akademicy mają na swoim koncie już osiem wygranych pod rząd meczów. Statystyki gospodarzy to jedenaście zwycięstw i sześć porażek, zaś KS Piaseczno liczy siedem wygranych i dziesięć przegranych spotkań. Na stronach poświęconych koszykówce widnieją wpisy, że jeśli podopieczni Jarosława Żaka nie zwolnią tempa to są potencjalnym kandydatem do walki w barażach o I ligę.

Emocjonujące starcie

AZS WSGK Kutno wygrał z KS Norgips Piaseczno 85:73 / Fot. Piotr PanfilNa początku spotkania groźnie zaatakowała drużyna z Piaseczna, lecz nie na długo. AZS Kutno nie dał za wygraną i w szybkim tempie rozpoczął celne wsady do kosza. Goście próbowali zmniejszyć przewagę i tak pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 30:18 dla gospodarzy. Druga kwarta także należała do AZS-u, doskonała obrona i co najważniejsze, perfekcyjne ataki. Na dwudziestominutową przerwę obydwie drużyny zeszły z wynikiem 52:37 dla podopiecznych Jarosława Żaka.

Trzecia i czwarta kwarta meczu to już raczej gra emocjonalna, więcej nerwów. Akademicy częściej się gubili co wykorzystywali goście. Najgorszy pojedynek toczył się w ostatniej części spotkania. Piaseczno próbowało atakować, może jeszcze wygrać, zaś AZS nie miał tak perfekcyjnego ataku, jak w pierwszych minutach meczu. Przy końcu faulowany został Tomasz Szczepaniak, który opuścił parkiet z rozciętym łukiem brwiowym. Mecz zakończył się wynikiem 85:73 dla kutnowskiej drużyny. Najważniejsze, że Kutnianie znów wygrali, dzięki czemu awansowali na piąte miejsce w tabeli ligowej.

W KS Norgips Piaseczno punktowali: S.Okoła 25, D.Zapert 10, P.Podobas 9, A.Paszkiewicz 7, D.Majewski 7 (1), W.Bocianowski 7, M.Boryczko 6, Ł.Chelis 2.

W AZS WSGK Kutno: R.Kubala 32, T.Szczepaniak 16, A.Gołuch 14, A.Rajkowski 11, P.Karólewski 6, K.Rydlewski 6.