AZS Kutno wygrywa z Nowym Dworem Gdańskim

W meczu koszykówki II ligi grupy A, zespół AZS WSGK Kutno pokonał u siebie ŻTS Nowy Dwór Gdański 89:79 (27:17, 24:20, 19:19 i 19:23). Dzięki wygranej kutnowscy koszykarze zostają w II lidze.

AZS Kutno przez cztery kwarty prowadził przewagą około 10 punktów. Na duże brawa zasłużył Adam Gołuch, który zdobył łącznie 28 punktów. Na początku widać było lekkie załamanie ŻTS, kiedy przeciwnicy wrzucali ciągle za „dwa” i „trzy” punkty, lecz po czterech minutach pierwszej kwarty ŻTS zaczął nadrabiać straty.

Kolejne trzy kwarty były wyrównane. AZS WSGK Kutno prowadził przewagą 10 punktów, a rzuty szły na zmianę. Widać było dobre akcje zawodników Nowego Dworu Gdańskiego. Częściej udawało im się odebrać piłkę przeciwnikom, lecz niestety nie na tyle, by uzyskać prowadzenie. Pod koniec ostatniej kwarty kutnianie byli już pewni wygranej. 50 sekund przed końcem meczu prowadzili 89:79.

Po zakończeniu meczu drużyna AZS Kutno podziękowała za wspaniały doping kibicom. AZS na dwadzieścia jeden rozegranych meczów przegrał trzynaście, co daje mu w tej chwili 8. miejsce w tabeli.

Punktowali dla AZS-u: A. Gołuch (28), M. Micielski (14), A. Goss (13), K. Kromer (8), T. Szczepaniak (8), K. Tarnachowicz (2), K. Jażdżewski (2), M. Krawiec (2), A. Tłumak (2).

Następny mecz AZS Kutno zagra 31 marca w Bydgoszczy z Novum Bydgoszcz.