Facebook Google+ Twitter

AZS młodym - młodzi AZS-owi

19 października w hotelu Patria odbyła się konferencja prasowa AZS Częstochowa, na której jego prezes podpisał na trzy miesiące porozumienie z firmą Fortum.

 / Fot. Damian Leciak19 października w hotelu Patria odbyła się konferencja prasowa AZS Częstochowa, na której jego prezes podpisał na trzy miesiące porozumienie z firmą Fortum., która ma pomóc w prowadzeniu grup młodzieżowych w częstochowskich szkołach.

 / Fot. Damian LeciakDo programu na razie przystąpiły trzy szkoły: szkoła podstawowa numer 2 i numer 39 oraz Zespół Szkół imienia Andersa. Program obejmie około 70 dzieci i będzie prowadzony przez nauczycieli przy wsparciu trenerów oraz zawodników AZS-u. Ten pilotażowy program wspierany jest również przez Wydział Sportu i Edukacji Urzędu Miasta.

Konrad Pakosz ma nadzieje, że nie tylko te trzy szkoły będą chciały włączyć się do programu i ma nadzieje, że uda włączyć się do niego również inne firmy czy również zainteresować władze powiatu.

 / Fot. Damian LeciakPrezesi wspólnie podkreślają, że chcą przyczyniać się do rozwoju młodych ludzi i wychować ich na siatkarzy, którzy zostaliby w AZS-ie, ponieważ potrzebni są młodzi wychowankowie z Częstochowy.

Czy w Częstochowie potrzebne są grupy szkoleniowe? Na pewno, ponieważ drużyna zawodowa bez grup szkoleniowych na tym traci. Również wszyscy by chcieli, żeby program przetrwał dłużej niż rok. W naszym mieście mamy jeden ośrodek szkoleniowy Delic-Pol, który mieści się w liceum imienia Norwida i z powodzeniem szkoli młodych, ale niestety ci młodzi nie chcą iść do AZS-u, ponieważ tym dwóm organizacjom trudno się porozumieć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wiem, że mnie nie lubisz dlatego jesteś na celowniku a ciężko jest Ci udowodnić czy dałeś czy nie. Zresztą nie ma o co się sprzeczać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałeś około 80 wejść na stronę, dlaczego mnie posądzasz o "jedynkę"? Mierzysz mnie swoją miarą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No pomyłka się zdarzyła. Poprosiłem o zaakceptowanie bo poprawiłem, ale nie musiałeś za to dawać jedynki ale dzięki, że zwróciłeś uwagę. Przyznaje się do błędu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisać z błędem nazwę swojego rodzinnego miasta...wstyd.
"Czętochowy"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.