Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26191 miejsce

AZS MTB CUP - mistrzostwa Warszawy i Mazowsza

W niedzielę na inauguracji I edycji AZS MTB Cup nie zabrakło kolarskich zapaleńców. Teren otaczający Wojskową Akademię Techniczną został opanowany przez dzieci, młodzież i studentów.

Na podium młodzicy. Od lewej: Mateusz Pomaski UKK BDC Huragan Wołomin, Albert Karolonek UKK BDC Huragan Wołomin i Maurycy Muzyka Warszawski Klub Kolarski. / Fot. Linda GajewskaNikt nie spodziewał się takiej trasy. Wydawała się płaska i mało wymagająca. Tymczasem organizatorzy długi czas przed mistrzostwami specjalnie przygotowywali teren. Kolarze, którzy pojawili się na poligonie należącym do Wojskowej Akademii Technicznej na Bemowie nie zawiedli się. Tym bardziej, że w tym roku Polski Związek Kolarski wpisał tę imprezę do oficjalnego kalendarza MTB XC. Dzięki temu na wyścigu pojawili się także zawodowcy.

Pogoda dopisała i słońce miło zagrzewało do boju. Jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi zawodnicy, którzy rywalizowali w ramach Pucharu Mazowsza. Walka była bardzo zacięta. Najlepiej zaprezentowali się cykliści z Warszawskiego Klubu Kolarskiego kompletując w sumie: dwa złote (Łucja Marcinkiewicz i Dominik Górak), jeden srebrny (Klaudia Czabok) i jeden brązowy medal (Maurycy Muzyka). Drugim klubem, który w kategoriach dziecięcych sięgnął po podium to UKK BDC Huragan Wołomin. Wołominianie zabrali ze sobą sześć medali. Trzy złote: Angelika Skłodowska w kategoriach żak, Albert Karolonek w kategorii młodzik i Klaudia Ślepowrońska w kategorii juniorka młodsza. Dwa srebrne krążki zdobyli w kat. młodzik Mateusz Pomaski i w kat. juniorka młodsza Zuzanna Kazimierczak. Na trzecim miejscu podium stanęła w kategorii młodziczka Karolina Chojecka.

W starszych kategoriach wśród kobiet triumfowała Weronika Rybaczyk z KU AZS Uniwersytetu Przyrodniczego Poznań, a w kategorii mężczyzn pierwszy na mecie zameldował się Paweł Baranek z MBike Factory Team.

Dla najlepszych w każdej kategorii organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe. Kolejny wyścig z cyklu cross-cuntry już 6 maja w Bydgoszczy.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.