129836 miejsce

AZS Poznań Wicemistrzem Polski Juniorów

W ubiegłą sobotę, 15go maja w stolicy Dolnego Śląska, zawodnicy poznańskiego AZS-u wystartowali w finałach Mistrzostw Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim, zdobywając Wicemistrzostwo Polski.

Ekipa AZS POZNAŃ na finałach MPJ. Fot. Agnieszka Scheffler / Fot. Agnieszka SchefflerJuniorzy uniesieni triumfem swoich młodszych kolegów, którzy na rozgrywanej niedawno Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (rocznik 96, 97) zdobyli Mistrzostwo Polski, zacięcie walczyli na wrocławskich matach. Ogrom włożonego wysiłku zaowocował pięcioma medalami. Na najwyższym stopniu podium stanął Jarek Mecmajer. Tego wyniku spodziewali się trenerzy, natomiast sporą niespodziankę sprawił Michał Chatłas, który równie bezkonkurencyjnie wygrywał walki w swojej kategorii wagowej w drodze do finału.

Finał wygrał z klubowym kolegą Patrykiem Ryll. Srebrny medal w świetnym stylu wywalczył również Rafał Duda. Natomiast brązowy krążek przypadł Marcie Antkowiak, która w starciu o medal spotkała się z zawodniczką również AZS Poznań Sonją Miller. Poza podium znaleźli się również Marcin Ratajczak, Wojtek Pruss oraz Maciej Dąbrowski.

Kolejne Mistrzostwa Polski, tym razem w kategorii senior, rozegrane zostaną 28-29 maja w Luboniu/ k Poznania. Kibice AZS Poznań już trzymają kciuki za swoich zawodników. Trenerzy natomiast zapowiadają wysoką formę swoich podopiecznych i cicho liczą na kolejne mistrzowskie trofeo.