AZS Radex Szczecin jedną nogą w I lidze

Ważny krok w stronę awansu do I ligi koszykarzy zrobili zawodnicy AZS Radex Szczecin. Akademicy pokonali na własnym parkiecie w pierwszym spotkaniu finałowym play off gr. B Open Basket Pleszew 91:72. Drugi mecz za tydzień w Pleszewie.

/ Fot. W24Zespół AZS Radex Szczecin po raz trzeci z rzędu występuje w finale play off II ligi. W poprzednich latach, mimo zwycięstw w pierwszych spotkaniach na terenie rywali (2008 r. Jelenia Góra, 2009 r. Stargard Szczeciński), szczecinianie przegrywali rywalizację z Sudetami Jelenia Góra i stargardzką Spójnią. Choć AZS swoje jedyne dwie porażki w sezonie zasadniczym bieżących rozgrywek poniósł właśnie przeciwko podopiecznym Wadima Czeczuro, finał anno domini 2010 ma dać Akademikom upragniony awans na zaplecze ekstraklasy.

AZS Radex Szczecin - Open Basket Pleszew 1:0

Podopieczni Zbigniewa Majcherka od początku sobotniego spotkania zdominowali grę. Trener AZS-u Radex udziela wskazówek Pawłowi Podgalskiemu / Fot. Paweł MajchrzakGospodarze szybko objęli prowadzenie 20:6, a nie do zatrzymania pod koszem był Karol Pytyś, zdobywca 12 punktów w pierwszej kwarcie. Po 10 minutach Akademicy prowadzili 29:19. W drugiej odsłonie obraz gry uległ diametralnej zmianie - gospodarze grali chaotycznie, pleszewianie zaś skrupulatnie wykorzystywali słabość rywali odrabiając straty. Jeszcze przed przerwą zawodnicy AZS-u przebudzili się i po dwóch kwartach gospodarze prowadzili 44:41.

Trzecia odsłona meczu to "Stanisław Prus Show". Zawodnik gospodarzy niemal w pojedynkę (13 "oczek") wyprowadził gospodarzy na kilkunastopunktowe prowadzenie. Po trzech kwartach Akademicy prowadzili 73:62.

/ Fot. Paweł MajchrzakW ostatniej kwarcie gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, nie pozwalając gościom na odrobienie strat. Koszykarze Open Basketu szybko stracili nadzieje na wywiezienie ze Szczecina zwycięstwa, i ostatecznie zespół Zbigniewa Majcherka wygrał 91:72, obejmując prowadzenie 1:0 w serii do dwóch zwycięstw. Kolejne spotkanie obu drużyn rozegrane zostanie 15 maja w Pleszewie. / Fot. Paweł Majchrzak