AZS Radex Szczecin w I lidze!

Do trzech razy sztuka. Co nie udało się przeciwko Sudetom Jelenia Góra i Spójni Stargard Szczeciński, udało się przeciw zespołowi Open Basket Pleszew. W decydującym, trzecim spotkaniu finału play off gr. B II ligi koszykarzy akademicy pokonali na własnym parkiecie pleszewian 77:68 i awansowali na zaplecze ekstraklasy.

Stanisław Prus i jedno z wielu wejść skrzydłowego AZS-u pod kosz. / Fot. Paweł MajchrzakPo zwycięstwie w pierwszym spotkaniu i porażce szczecinian w Pleszewie, stan rywalizacji pomiędzy obiema ekipami był remisowy. Decydujące, trzecie spotkanie rozegrano ponownie w Szczecinie. W wypełnionym po brzegi Szczecińskim Domu Sportu gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz, i po chwili prowadzili już 8:1. W szeregach AZS-u wyróżniał się Karol Pytyś, którego gościom trudno było powstrzymać pod własnym koszem. Po 10 minutach akademicy prowadzili 25:15.

W drugiej kwarcie to pleszewianie zaatakowali odważniej. Podopieczni Wadima Czeczuro Maciej Majcherek / Fot. Paweł Majchrzakzredukowali straty i na przerwę schodzili tracąc zaledwie punkt do koszykarzy AZS-u (37:38). Gospodarzom brakowało wyraźnego lidera - dobrze grali Stanisław Prus i Michał Majcherek, ale mogło to nie wystarczyć na Open Basket.

Po przerwie goście rozpoczęli tak jak grali w II kwarcie. Dość szybko objęli pierwsze prowadzenie w meczu (42:40), a po chwili ich przewaga wynosiła 5 "oczek". Odpowiedzialność za zdobywanie punktów dla gospodarzy wziął na siebie Michał Majcherek, ważne punkty zdobywał też Prus i Paweł Podgalski - młody podkoszowy razem z Karolem Pytysiem pod Bohater meczu (choć można powiedzieć, że całej serii), Michał Majcherek i tradycyjne odcięcie siatki od obręczy. / Fot. Paweł Majchrzakwłasnym koszem stworzył duet nie do przejścia. AZS powoli powiększał przewagę, która sięgnęła 12 punktów. Goście próbowali odrabiać straty rzutami za trzy punkty i agresywną obroną na całym boisku, jednak nie byli wczoraj w stanie wyrwać szczecinianom zwycięstwa.

AZS Radex Szczecin pokonał Open Basket Pleszew 77:68 (25:15, 13:22, 18:15, 21:16), a w finale 2-1 i awansował do I ligi koszykarzy. Open Basket razem z Unią Tarnów i SKK Siedlce zagra w turnieju barażowym, którego zwycięzca również zagra na zapleczu ekstraklasy. Oprócz szczecinian do I ligi awansowały również Astoria Bydgoszcz i Rosa-Sport Radom.

AZS Radex Szczecin - Open Basket Pleszew 77:68 (25:15, 13:22, 18:15, 21:16)

AZS: Maciej Majcherek 17 (1x3), Michał Majcherek 16, Prus 14, Pytyś 13, Podgalski 6, Sudowski 4, Dudek 4, Balcerek 3 (1).