Facebook Google+ Twitter

AZS Warszawa kończy 100 lat. Z okazji urodzin zorganizowano piknik

Bieg tyłem, przeciąganie liny, skoki w workach, pchnięcie kulą oraz inne atrakcje rodem z początku XX wieku, to wszystko podczas pikniku z okazji 100-lecia AZS Warszawa.

 / Fot. materiały prasoweZapraszamy wszystkich, którym bliski jest i był Akademicki Związek Sportowy na wspólną sportową i historyczną wyprawę koleją wąskotorową na odcinku Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno. To właśnie na tej trasie odbyły się 24 września 1916 roku pierwsze międzyuczelniane akademickie zawody sportowe w… chodzie maratońskim. Zachęcamy wszystkich do przebrania się w stroje z epoki, zabrania dostępnych rekwizytów i pamiątek, a przede wszystkim dobrego humoru i nastroju do zabawy.

2 października (niedziela) 2016 roku odbędzie się Piknik Koleją Wąskotorową na trasie Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno. Zbiórka na stacji kolei wąskotorowej w Piasecznie na peronie nr 100 o godz. 10.30.

W trakcie wyprawy przewidziany jest postój w Runowie w miasteczku Country, gdzie oprócz nietypowych zawodów, przewidujemy poczęstunek. Powrót kolei na stację w Piasecznie przewidywany jest tego samego dnia około godz. 17.00.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona (5 wagonów). O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w pikniku należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Aby zgłosić więcej niż jedna osobę, należy wypełnić formularz dla każdej z nich osobno.

Historia AZS Warszawa

Wiosną 1916 roku młodzież studiująca na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej, Wyższej Szkole Handlowej, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, wzorując się na działającym w Krakowie Akademickim Związku Sportowym, postanowiła powołać w stolicy podobną organizację. Powstały Związki Sportowe na każdej z tych warszawskich uczelni. Nieformalną centralę kluby akademickie miały jednak wspólną. W tym samym roku rozpoczęto przygotowania do mitingu lekkoatletycznego między studentami-sportowcami z UW i PW. Zawody zaplanowano na niedzielę 24 września. Gwoździem programu miały być zawody maratońskie na trasie: Grójec ̶ Tarczyn ̶Raszyn ̶warszawska Agrykola. Organizatorzy obawiali się jednak, że nikt ze studentów nie przebiegnie 42 km i dlatego bieg zamieniono na... chód. Te pierwsze zawody odniosły spektakularny sukces i stały się początkiem dla AZS Warszawa. (Opracowanie na podstawie artykułu dra Roberta Gawkowskiego).

(mat. prasowy)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.