Facebook Google+ Twitter

B. Komorowski zaprosił przewodniczących parlamentów UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-28 21:31

Bronisław Komorowski zaprosił przewodniczących parlamentów Europy na obchody 20-lecia pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce.

Zaproszenie zostało wystosowane podczas paryskiej konferencji, w której wzięli udział przewodniczący parlamentów krajów Unii Europejskiej oraz krajów kandydujących do Unii. Z Polski przyjechali na konferencję marszałkowie obu izb parlamentu - Bronisław Komorowski i Bogdan Borusewicz.

Informacja o zaproszeniu wystosowanym przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego znalazła się w protokole końcowym Konferencji Przewodniczących Parlamentów Unii Europejskiej. Według tego dokumentu uroczystości 20. rocznicy „pierwszych wolnych wyborów w Polsce od zakończenia wojny" odbędą się 2 i 3 czerwca w Warszawie.

Podczas dwudniowej paryskiej Konferencji Przewodniczących Parlamentów Unii Europejskiej dyskutowano również o rozwiązywaniu kryzysu w Europie, a także o przyszłości instytucjonalnej Unii i wprowadzaniu w życie przez parlamenty narodowe postanowień Traktatu Lizbońskiego. Mowa była również o tym, jaka będzie Europa roku 2030. W tej części debaty przewodniczący czeskiego Senatu Premysl Sobotka zaproponował utworzenie Senatu europejskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.