Facebook Google+ Twitter

Babcia i Dziadek - 21 i 22 stycznia to ich święto

Babcia i Dziadek, bardzo kochani przez swoje małe i większe pociechy. Z okazji ich święta składamy im najserdeczniejsze życzenia: zdrowia (przede wszystkim!), szczęścia, radości, a także pociechy ze wszystkich wnuków oraz prawnuków...

Babcia i dziadek - rodzice ojca / Fot. Z mojego archiwum"Jesteś babciu najpiękniejsza
piękne masz zmarszczki
platynowe włosy
oddałaś dla nas dwie komory serca
sama z przedsionkiem
radujesz złotą jesień"


Dwie babcie i dziadków dwóch

Nie we wszystkich krajach obchodzi się Dzień Babci i Dziadka, a w niektórych święta te przypadają w innych terminach - bułgarskie babcie przyjmują życzenia 20 stycznia, brazylijskie 26 lipca, natomiast włoskie, dopiero od dwóch lat, 2 października, równocześnie ze świętem aniołów stróżów. Nieprzypadkowo Włosi ustanowili dzień dziadków też w tym dniu, wszak są oni prawdziwymi aniołami stróżami dla swoich wnuków.

Babcia

To kobieta miła i zawsze uśmiechnięta, kocha wszystkie swoje małe i duże wnuczęta. One miłość odwzajemniają i bardzo, bardzo babcie kochają.
To ona przytula i rozpieszcza, bajkę przeczyta na dobranoc i nieważne, że ją czyta setny raz, zawsze w kieszeni fartucha znajdzie coś słodkiego, i nie wiadomo skąd wie o jakiej zabawce marzą jej wnuczęta, a w długie zimowe wieczory wyczaruje z wełny ciepłą czapkę, rękawiczki i szalik.

Czy wszystkie babcie są takie?

Współczesne babcie, zaganiane, zapracowane, często jeszcze młode, mające sporo
zainteresowań, nie zawsze mają czas dla swoich małych skarbów, ale to nie znaczy, że nie kochają ich ponad wszystko. Ta miłość pokonuje wszystkie bariery i czasu i odległości. I jest odwzajemniana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Podwujne jesli dziadek ma na imie Jaroslaw ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekuję Tadeuszu...
Za szybko pędzimy przed siebie - zostawiając po drodze to co wartościowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani dorotko wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci

Komentarz został ukrytyrozwiń

W dzisiejszych czasach nastała moda że każdy w świat wyrywa pozostawiając w domu samotnych rodziców - dziadków swoich dzieci.
Ci pozostawieni samemu sobie starsi ludzie, niekiedy nie mają wystarczających środków finansowych na potrzeby życia a gdzieś w świecie ich dzieci muszą uporczywie walczyć z każdym dniem, wynajmując nianię, gonić z dzieckiem do przedszkola...

... w wielopokoleniowej rodzinie łatwiej rozwiązać problemy: babcia przypilnuje wnuki, odprowadzi do przedszkola, zajmie się obiadem, są również mniejsze koszty były utrzymania domu, rachunki można było dzielić... a dwa oddzielne domy to podwójne koszty.

Moją myśl napisałem z jednego powodu, mieszkam w starej dzielnicy willowej, znam jej wielu mieszkańców, w większości są to samotni ludzie mieszkający w ponad 100 metrowych willach muszący ze swoich emerytur utrzymywać swoje domy, dzieci wielu tych ludzi prawie lub wcale nie odwiedza z powodu zagonienia czy zapomnienia że mają kochających rodziców...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkiego co najlepsze z okazji Dnia Babci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Różnie to bywa. Jedni nie znają rodzicieli swych rodziców, drudzy cieszą sie nimi długo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod warunkiem że ma się babcię i dziadka ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Babcia jest jak dobra wróżka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato... zgadzam sie z Tobą , nie każda babcia jest aniołem. Gdyby o babciach i dziadkach napisały moje dzieci - wyglądało by to inaczej. Z czwórki - aniołem okazała by się tylko jedna babcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.