Facebook Google+ Twitter

Babcia Obamy zmarła na dzień przed wyborami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-04 07:49

Na dzień przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych zmarła babcia Baracka Obamy. Władze stanu Hawaje poinformowały, że przed śmiercią zdążyła ona oddać głos w wyborach na swego wnuka.


Babcia Baracka Obamy Madelyn Dunham chorowała na raka. Zmarła w swoim mieszkaniu na Hawajach w nocy z niedzieli na poniedziałek. Miała 86 lat. Obama dowiedział się o jej śmierci wczoraj rano, nie przerwał jednak kampanii wyborczej. Podczas wiecu w Karolinie Północnej powiedział, że jego babcia należała do milczących bohaterów, jakich są miliony w Ameryce. - Oni nie są sławni, nie znajdziemy ich imion w gazetach. Ale każdego dnia ciężko pracują, opiekują się swoimi bliskimi, poświęcają się dla swoich dzieci i wnuków.

Kandydat republikanów John McCain i jego żona Cindy przesłali Obamie kondolencje.

Władze Hawajów poinformowały tymczasem, że Madelyn Dunham wzięła udział w tak zwanym wczesnym głosowaniu i że jej głos będzie się liczył.

Madelyn Dunham była białą kobietą z Kansas. Wraz ze mężem Stanleyem przez kilka lat wychowywała Baracka Obamę. Gdy dwa tygodnie temu kandydat demokratów dowiedział się, że jej stan zdrowia się pogarsza, przerwał kampanię wyborczą i pojechał ją odwiedzić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.