Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33360 miejsce

Babcia Złotopolska w szponach hazardu

Kanciarz Danny Ocean (kreowany przez George'a Clooney'a), karciarz Ben Campbell z "21" czy rodzimy Wielki Szu, to wyrobnicy i drobne cwaniaczki przy Marii, granej przez Alinę Janowską, z "Niezawodnego systemu".

Maria (Alina Janowska) w kasynie / Fot. materiały prasoweWszyscy wymienieni panowie, a także cała zgraja innych oszustów z kasyn z Las Vegas i Monte Carlo powinna u Marii terminować. A to z trzech powodów. Po pierwsze dlatego, Maria ma około 60-letnie doświadczenia z hazardem. Częstym gościem kasyn była jeszcze za rządów sanacji. Po drugie, dlatego że w jej rodzinie są długie tradycje "gry w ruletę". Grała babcia, grała matka głównej bohaterki. I obie przegrały cały majątek. Po trzecie wreszcie, bo rodzinne doświadczenia z kasynami zaowocowały wypracowaniem "niezawodnego systemu". Zna go i pani Maria. I nie zawaha się go użyć.

A jest ku temu okazja. Maria zastawiła w lombardzie drogocenny naszyjnik. Chce go odzyskać, to przedmiot łączący ją ze szczęśliwą przeszłością. Prezent od narzeczonego, który zginął w czasie II wojny światowej. Na przedmiot znajduje się kupiec. Maria ma kilka dni na zgromadzenie pieniędzy i odkupienie naszyjnika.

"Niezawodny system" to bez wątpienia film przyjazny widzowi. Miejscami zabawny, miejscami słodko-gorzki, czasami przygnębiający. Ogląda się go dobrze. Ciekawym pomysłem jest postać Marii - babci hazardzistki. Prochowiec i moherowy kapelusz dają odetchnąć od kolejnych superprzystojnych hollywodzkich "fajnych złodziei" wygrywających, dzięki własnemu sprytowi, miliony w kasynach Las Vegas.

Film nie należy raczej do obrazów hiperdynamicznych i zaskakujących nas co minutę. Finał historii można spokojnie odgadnąć przed napisami końcowymi. Drażnią też nieco dłużyzny na początku. Mimo to warto zobaczyć "Niezawodny system". Dla pomysłu na historię i dla Aliny "babci Złotopolskiej" Janowskiej, która z niezwykłą elegancją i nieodpartym urokiem stawia raz na "czerwone", a raz na "czarne".

Wiadomości24.pl są patronem wydania DVD filmu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

o nieźle;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.