Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10001 miejsce

Bąbel odnowiciel. Nadzieja na małe lwiątka w krakowskim zoo

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-11-22 07:48

Piękny, 10-letni lew Bąbel, sprowadzony z Chorzowa do krakowskiego zoo, czuje się już w Krakowie jak u siebie. - Całkowicie się zaaklimatyzował. Dopisuje mu świetny apetyt i dobry humor. Samiec waży 170 kg, zjada dziennie ok. 5 kg wołowiny, ana deser, co kilka dni, podroby - mówi Józef Skotnicki, dyrektor krakowskiego ogrodu zoologicznego.

Za kilka dni pracownicy zoo zdecydują się zapewne na wpuszczenie Bąbla do klatki osamotnionej lwicy Sahary. Samica od początku listopada sama zajmuje wybieg. Jej wieloletni towarzysz padł ze starości. Bąbel i Sahara są na razie w sąsiednich klatkach. Widzą się i wyglądają na bardzo sobą zainteresowanych.

Bąbel na razie mieszka sam Fot. Jacek Kozioł- Nasza lwica ma już 12 lat, ale nigdy nie miała młodych - wyjaśnia dyrektor. - Mamy nadzieje, że dzięki Bąblowi to się zmieni. Dopuścimy je do siebie, gdy samica dostanie ruję. Jeśli to nastąpi niebawem, jest nadzieja, że wiosną pojawią się pierwsze lwiątka. To byłaby całkowita zmiana w życiu Sahary. Lwica nie przepadała za poprzednim partnerem. Zdominowała go, często bijąc i drapiąc. Teraz na pewno będzie inaczej. Nawet przez kraty daje Bąblowi do zrozumienia, że to on będzie rządził. Nie tylko na lwicy samiec robi duże wrażenie. Potężne zwierzę, z bujną, czarną grzywą, chętnie prezentujące ogromne kły i donośny ryk, zachwyca także pracowników ogrodu i odwiedzających. Na razie duże drapieżne koty zajmują niezbyt wygodne, ciasne klatki, jedne z najstarszych w ogrodzie. To jednak za kilka miesięcy się zmieni. W sierpniu tego roku w zoo rozpoczęła się bowiem budowa nowych wybiegów dla wielkich kotów. Będą się one znajdować na miejscu starego wybiegu dzików. Teren ten został powiększony. Nowe lokum będzie spełniało standardy unijne. Prawdopodobnie już w czerwcu przeniesione zostaną do nich, poza lwami, tygrysy amurskie, pantery śnieżne i lamparty chińskie.

 

&<font id="0_" class="blad" onclick="window.opener.oSlownik.sugestie(this);" style="color: red; padding: 0 2px;">lt;a</font> href="http://ads.naszemiasto.pl/adclick.php?n=bb570d31" target="_blank"><img src="http://ads.naszemiasto.pl/adview.php?n=bbb570d31&what=zone:402&target=_blank&source=malopolska" border="0" alt="" /></a>

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.