Facebook Google+ Twitter

Babice. Bezpieczniejsze wakacje

Pod hasłem "jak udzielać pierwszej pomocy - bądź bezpieczny w wakacje" Komenda Powiatowa PSP w Chrzanowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie rozpoczęły cykl szkoleń dla młodzieży gminy Babice.

Pokaz ratownictwa medycznego strażaków JRG Chrzanów / Fot. Wojciech RapkaJako pierwsi ze ścieżką edukacyjną przygotowaną przez strażaków zapoznali się 21 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Babicach. Spotkania mają na celu przekazanie uczniom wiedzy z zasad udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Kolejne spotkania zaplanowano w gimnazjach z Zagórzu, Mętkowie i Jankowicach.

- Ratownicy medyczni z OSP Chrzanów zaprezentowali sprzęt do udzielania pierwszej pomocy, poinstruowali młodzież jak powinna się zachować w sytuacji np. nagłego zatrzymania krążenia, czy wypadku samochodowego. Bardzo istotnym jest, aby młode osoby wiedziały, co zrobić w przypadku zagrożenia, jak prawidłowo udzielić pomocy i wezwać służby ratownicze. W szczególności wiedza taka może się przydać w okresie wakacji. Bardzo istotnym elementem, który chrzanowscy strażacy chcieli przekazać uczniom jest to, aby nie byli obojętni wobec nieszczęścia innych, aby w porę reagowali, gdy dzieje się coś złego. Podsumowaniem spotkania był pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z JRG Chrzanów. Zadaniem strażaków było symulowane udzielenia pomocy rannemu kierowcy samochodu osobowego, który uległ wypadkowi drogowemu - relacjonuje st. kpt. Wojciech Rapka z KP PSP w Chrzanowie.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.