Facebook Google+ Twitter

Babie lato. Na grzyby czy nad morze

Wykorzystując piękną i ciepłą pogodę końca września i początku października (Babie lato), zadaliśmy sobie w sobotę pytanie, gdzie jedziemy: na grzyby czy nad morze.

Brat z rodziną pojechał na grzyby (w okolice Rurki), a my nad morze do Międzywodzia. Końskim targiem ustaliliśmy, że za to w niedzielę spotkamy się na naszych bliźniaczych działkach, aby razem (przy grillu, grze w tenisa, itp.) uczcić babie lato.

Jest wiele definicji babiego lata, m. in taka, która mówi, że to unosząca się w powietrzu w pogodne dni jesienne nić przędna niektórych pająków. Jednak mi najbardziej przemawia do wyobraźni definicja niemiecka: babie lato przypada najczęściej na wrzesień i początek października, nazywa się "Altweibersommer" (lato starych bab) lub po prostu "Spätsommer" (późne lato).

Dlatego nie zdziwiliśmy się, że 1 października na plaży w Międzywodziu tyle „starych bab”. Ale to oczywiście żart, piękną pogodę nad morzem wykorzystuje wielu spóźnionych (ale za to zadowolonych) letników. Można się opalać a nawet kąpać w morzu. Wczoraj nie potrzebne były parawany, gdyż nie było wiatru a morze było spokojne.

Na plaży wiele osób opalonych na brąz jesiennym słońcem, a nawet koło nas opalała się toples seksowna dziewczyna. I jakoś to nikomu nie przeszkadzało w przeciwieństwie do sprawy sądowej dwóch szczecinianek, które opalały się toples na publicznej plaży. Sąd znał, że okazywanie nagości w naszej kulturze „jest obce”. Polska jest krajem konserwatywnym i dużo jeszcze musi się zmienić, by opalanie się toples na publicznych plażach, było prawnie i moralnie dopuszczalne.

Na październikowej plaży cisza i spokój (brak biegających, sypiących piaskiem i wrzeszczących stad dzieci, nie słychać też wykrzykiwań obnośnych sprzedawców), nie czuć też snujących się zapachów z szaszłykarni i smażalni ryb. To prawda miejscowości nadmorskie, oprócz plaż wyglądają na wymarłe (większość stoisk handlowych, usługowych i rozrywkowych zamknięta), jednak nie przeszkadza to aby solidnie wypocząć, ciesząc się możliwością plażowania, kąpieli w morzu, niższych cen, a nawet widoku kluczy odlatujących ptaków na morskim niebie.

Przekonaliśmy się naocznie, że Babie lato (czas wypoczynku emerytów i rencistów), też może być atrakcyjne, gorzej z towarzystwem (druzgocąca przewaga wcześniej przechodzących na emeryturę i dłużej żyjących pań - lato starych bab). A przecież było też sporo młodych małżeństw z dziećmi, a nawet młodzieży, panienek, jak ta opalająca się toples. Jak okazuje się, najważniejsza jest piękna i słoneczna pogoda, wtedy czy to jest lato czy jesień ma już mniejsze znaczenie.
Na plaży w Międzywodziu / Fot. Wincenty sadowskiTo nie ta dziewczyna, ta toples opalała się po naszej drugiej stronie / Fot. Wincenty SadowskiKapiący się w październikowym morzu / Fot. Wincenty SadowskiA na morskim niebie można było zaobserwować klucze odlatujących ptaków / Fot. Wincenty SadowskiDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kasjusz Lucjusz
  • Kasjusz Lucjusz
  • 11.10.2011 19:42

Tak toples to jest to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod zdjęciem podałem opis: "To nie ta dziewczyna, ta toples opalała się po naszej drugiej stronie". Mam jej zdjęcie, ale gdybym je opublikował bez jej zgody, mógłbym się narazić na ewentualny proces.

Komentarz został ukrytyrozwiń
iiiii
  • iiiii
  • 03.10.2011 19:47

Jakie tam toples. Przecież widać,że ma dziewczyna stanik, tyle, ze rozpięty i do tego leży na brzuchu. Nic przecież nie widać. Co innego gdyby gdyby nie miała wcale stanika i leżała na plecach. To byłby toples. Takich jak ona w sezonie to co druga leży. Pozatym co innego opalać się bez stanika na cichej plaży w intymności a co innego jak te dziewczyny na Arkonce będącej kąpieliskiem typowo dla dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.