Facebook Google+ Twitter

Babulówka zaleje zamek w Baranowie Sandomierskim?

Niecały metr brakuje aby tutejsza rzeka Babulówka wystąpiła po za wały przeciwpowodziowe zalewając centrum miasta w tym także zamek w Baranowie Sandomierskim.

Dokładnie 80 cm brakuje aby rzeka Babulówka zamieniła się w jezioro na terenie całego centrum Baranowa Sandomierskiego. Wszystkie jednostki straży pożarnej są w terenie. Strażacy stacjonują tutaj od wczoraj. Zmęczenie daje się we znaki nie tylko im, ale i mieszkańcom, którzy pomagają przy nasypywaniu worków.
Wszyscy modlą się, aby już nie padało. Mieszkańcy Baranowa Sandomierskiego boją się, że woda przekroczy wały przeciwpowodziowe.
Dowiedziałem się, że w najbliższych godzinach zostanie podjęta decyzja o ratowaniu zamku w Baranowie Sandomierskim. Ma zostać zabezpieczony przed ewentualnym zalaniem. Tutaj także pojawiają sie nieoficjalne informacji, że może dojść jeszcze w godzinach popołudniowych do ewakuacji miasta.
W Tarnobrzegu rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców najbardziej zagrożonych wodą. Zostają oni przewiezieni do internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu. Sytuacja z godziny na godzinę jest coraz gorsza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.