Facebook Google+ Twitter

"Baby, ach te baby...". Marcowy seans w warszawskim Iluzjonie

W kinie Iluzjon nadszedł czas na hasło "Baby, ach te baby…", czyli seans z Filmwebem o babach, nie tylko (oczywiście!) dla bab i z babami.


„Viva Maria!” – reż. Louis Malle, prod. Francja i Włochy, rok 1965. To obraz, w którym reżyser zmieścił cztery różne gatunki filmowe: komedia, western, przygodowy, kostiumowy. Zabawny, trochę szalony film. Akcja dzieje się na początku XX wieku – terrorystka z Irlandii i francuska artystka kabaretu jadą z cyrkową trupą przez kraj w Ameryce Południowej, gdzie trwa rewolucja. Znakomite zdjęcia Henri Decae, świetna muzyka Georga Delerue, ale przede wszystkim rewelacyjne role Brigitte Bardot i Jeanne Moreau czyli dwie piękne Marie. Za te role obie aktorki były nominowane do nagrody BAFTA.

„Poskromienie złośnicy” – reż. Frank Zeffirelli, prod. USA, rok 1967. Obraz powstał na podstawie sztuki Wiliama Szekspira, został obsypany wieloma nagrodami, m.in. dwa Oscary i dwa Złote Globy. Nagrody i nominacje dla odtwórców głównych ról: Elisabeth Taylor i Richarda Burtona. Znakomita muzyka Nino Roty, wspaniała scenografia i kostiumy. Ten film jest piątym, w którym sławne małżeństwo - Taylor/Burton - zagrało razem.

„Dziennik panny służącej” – reż. Luis Bonuel, prod. Francja i Włochy, rok 1964. Główna rola – służąca Celestine – w wykonaniu Jeanne Moreau jest świetnie zagrana. Celestine zatrudnia się u bogatych właścicieli ziemskich jako pokojówka, poznajemy świat francuskiej burżuazji lat trzydziestych XX wieku, czyli na kilka lat przed II wojną światową.

Seans z wybranym przez internautów filmem odbędzie się 23 marca o godz. 20 - ciągle jeszcze w Bibliotece Narodowej, sala im. S. Dembego, w Warszawie, Al. Niepodległości 213. Bilety jak zawsze po 5 zł. Jeśli ekipa budowlana dotrzyma terminu, to już w kwietniu 2012 r. powinniśmy w Warszawie mieć pięknie odbudowane kino Iluzjon.

Zapraszam też do poczytania moich artykułów, z których można dowiedzieć się więcej na temat budowy kina Iluzjon i zobaczyć zdjęcia z placu budowy oraz poczytać wywiad z kierownikiem tej inwestycji: Warszawski Iluzjon w nowym roku i Tuż przed świętami zrelaksuj się w Iluzjonie.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.