Facebook Google+ Twitter

"Baby, ach te baby...". Marcowy seans w warszawskim Iluzjonie

W kinie Iluzjon nadszedł czas na hasło "Baby, ach te baby…", czyli seans z Filmwebem o babach, nie tylko (oczywiście!) dla bab i z babami.

Marzec wydaje się miesiącem szczególnie kobiecym, bo już wiosennie przygrzewa słońce, świat wokół zaczyna się zielenić, ma się ochotę co nieco zrzucić z siebie, mamy troszeczkę obśmiany dzień 8 marca - ach… te goździki i tulipany, no i już coroczną, niedzielną Manifę.

W kinie Iluzjon nadszedł czas na hasło „Baby, ach te baby…”, czyli seans z Filmwebem o babach, nie tylko (oczywiście!) dla bab i z babami. Tytuł zgodnie z wielkim przebojem w wykonaniu Andrzeja Zauchy i Ryszarda Rynkowskiego. Piosenka już wiekowa, bo powstała w 1933 roku do filmu „Zabawka” reż. Michała Waszyńskiego. Jerzy Nil jest autorem tekstu, muzykę skomponował Roman Palester. Piosenka nie „umarła” i do dziś jest często przypominanym szlagierem… już naszym, współczesnym, aż trzeba powiedzieć: hitem.

Tym razem kino Iluzjon, Filmoteka Narodowa i Filmweb zapraszają do głosowania na jeden spośród pięciu znakomitych światowych przebojów filmowych, w których zobaczymy wspaniałe kobiety (mężczyzn też!) w niezwykłych rolach. Głosujemy na stronie www.filmweb.pl do 18 marca 2012 roku.

Propozycje filmów - do wyboru


„Barbarella”
reż. Roger Vadim, prod. Francja, USA, Włochy, rok 1968 - to wyprawa w przyszłość, rok 40000. Piękna, kosmiczna agentka – Jane Fonda – ma wykonać niezwykle skomplikowane zadanie, musi odebrać niebezpieczną, tajną broń szalonemu naukowcowi, który zagraża całemu światu. Niestety naukowiec chwyta agentkę i usiłuje ją zabić w maszynie rozkoszy, doprowadzając ją do permanentnych orgazmów. Jedną z ról gra tu wielki, francuski mim Marcel Marceau.

„Dwulicowa kobieta” – reż. Georg Cukor, prod. USA, rok 1941. W głównej roli słynna Greta Garbo – gra tu instruktorkę narciarstwa, która rozkochuje w sobie znanego donżuana, ale… nic dobrego z tego nie wyniknie. Film niestety nie został dobrze przyjęty, ani przez widzów, ani przez krytykę i być może to stało się powodem, że była to ostatnia rola Grety Garbo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.