Facebook Google+ Twitter

Baby boom w sieci

Baby boom przenosi się ze szpitali, placów zabaw i domów do internetu. Jak grzyby po deszczu w sieci pojawiają portale i fora internetowe dla rodziców i opiekunów.

zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Krystian_005.JPGJeszcze kilka lat temu opinię publiczną niepokoił fakt niskiej liczby urodzeń, w dłuższej perspektywie prognozowano nawet drastyczny spadek liczby obywateli naszego kraju. Dziś baby boom jest już faktem i można go zaobserwować nie tylko w mediach, ale zwłaszcza na ulicach i placach zabaw. Z pomocą rodzicom przyszedł rozwój gospodarczy i stabilizacja, która pomogła, przede wszystkim młodym małżeństwom i parom zdecydować się na potomstwo. W samej tylko Warszawie od stycznia urodziło się ponad 16 tysięcy dzieci, niemal na każdej ulicy można spotkać rodziców spacerujących ze swoimi pociechami.

Rodzice w sieci

Decyzja o rodzicielstwie to jedno, a wychowanie to drugie. Baby boom przyniósł ze sobą problemy z ulokowaniem pociech w żłobkach i przedszkolach. Coraz częściej rodzice decydują się na urlopy wychowawcze lub wychowawcze, wsparcie dziadków i niań. Korzystaj także z doświadczeń i pomocy innych rodziców komunikując się z nimi za pomocą internetu.

To właśnie internet, zaraz po importerach sprzętu dla noworodków i maluchów, najszybciej zareagował na baby boom. Jak grzyby po deszczu w sieci zaczęły pojawiać się portale dla rodziców z poradami: jak wychować dzieci ( edziecko.pl), jak leczyć domowymi sposobami ( babyonline.pl), na co zwracać uwagę w procesie wychowawczym ( dziecko.pl).

Pojawiły się także serwisy, których zadaniem jest pomoc w znalezieniu dobrej niani lub opiekunki np. niania.pl. Najpopularniejsze udostępniają bazę kontaktów do osób zainteresowanych płatną opieką nad dziećmi nianiaok.pl, ale są także fora o nianiach np. nianiaforum.pl, które mają służyć wymianie doświadczeń osób korzystających z pomocy lub poszukujących opiekunki. Jak pomocne mogą być to rady wie każdy kto choć raz zmuszony był oddać swoją pociechę pod opiekę obcej osoby.

Coraz większe zainteresowanie rodziców budzą także portale z informacjami na temat lekarzy pediatrów i przychodni wyspecjalizowanych w leczeniu dzieci. Można przypuszczać, że wraz z rozwoje dzieci serwisy te także będą dorastać.

Rozwój portali i serwisów pokazuje, że każda następna fala baby boomu przerodzi się także w baby boom w internecie i możemy się spodziewać coraz większej liczby coraz bardziej wyspecjalizowanych serwisów dla młodych rodziców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.