Facebook Google+ Twitter

Babylon Raus - debiutancki album „Greatest Hits” już w sprzedaży

13 maja 2016 roku ukazał się pierwszy album grupy pt. "Greatest Hits", który jest propozycją dla wszystkich fanów dobrej muzyki!

Babylon Raus to istniejący od ponad dekady, polsko-kubańsko-senegalski zespół grający muzykę RIT (Reggae In a different Type,) czyli mieszaninę takich gatunków, jak Roots, Rock, Punky, Reggae, Party, Salsa, Hardcore, Pop, Dub, Ska z elementami Afrobeatu oraz Disco lat 70-tych.

Okładka albumu / Fot. Materiały prasoweDebiutancki krążek zespołu nawiązuje do chlubnej tradycji polskich punkowo-reggae'owych klasyków przełomu lat 70. i 80. XX wieku, takich jak Deadlock, Kryzys czy Tilt. Muzycy stosują wykorzystywany przez tamte załogi szablon – teksty utworów usłyszymy zarówno po polsku, jak i w językach używanych na co dzień przez członków kapeli, po angielsku, hiszpańsku, francusku, a nawet w tak egzotycznym dla nas języku wolof.
Płyta ukazuje wielokulturowość bandu, jej barwny skład i kolorową muzykę. Jednak sam przekaz nie jest już tak kolorowy. W swoich piosenkach zespół odnosi się do całej gamy plag współczesnego świata - od kryzysu duchowości, bezmyślnego konsumpcjonizmu, chciwości, tempa w jakim żyjemy, aż do kryzysu relacji międzyludzkich. Na tym tle podejmuje też próbę rozliczenia się ze sobą, skrywając jednak samoocenę pod mentorskim tonem i pouczaniem słuchaczy. Niemniej "GREATEST HITS" to bardzo osobiste wydawnictwo.

Biografia:
 / Fot. Materiały prasoweOd czasów wirtualnej grupy reggae w 2004 roku do siedmioosobowego, żywego i ustabilizowanego składu w 2014 roku minęło 10 lat, a nie był to łatwy okres. W tym czasie, przebywający nielegalnie w Polsce, kubański frontman kapeli Tony Junior B.I.G. trafił na ponad rok do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców. Niedługo później klawiszowiec MesBrutah złamał kręgosłup, w efekcie czego do dziś zmaga się z trudami rehabilitacji. Skład nie uległ jednak dezintegracji i prezentuje się następująco:

Pako Sarr - pochodzi z Dakaru, do Polski przyjechał w 2007 roku. Wokalista, gitarzysta, producent muzyczny. Założyciel Pako Sarr Band oraz konceptu socjo-kulturalnego UP (United People's). Wraz z Mamadou Dioufem współtworzy senegalski zespół Djolof-Man. Jest aktywnie działającym artystą na scenie world music, koncertującym na całym świecie.

Tony Junior B.I.G.- mieszka w Polsce od 2004 roku. Wokalista i tancerz, biegły w każdym stylu od reggaeton po salsę. Był członkiem jednego z najsłynniejszych kubańskich zespołów hip-hopowych Impacto. Pochodzi z Santa Clara, kolebki rewolucji. Współpracuje m.in. z Rei'em Cieballo, Maleo Reggae Rockers i K.A.S.A.

Budzik - perkusista, współpracował m.in z T. Love, Sistars.

MesBrutah - klawiszowiec, znany warszawski DJ, producent muzyczny i realizator dźwięku. Współpracował m.in. z Warsaw Electronic Festival.

Niedźwiedź - gitarzysta, wokalista, producent muzyczny. Grał m.in w zespołach Bakszysz i Habakuk. Znany również z muzycznej współpracy ze słynnymi polskimi aktorami. Producent m.in. albumów Piotra Machalicy i Andrzeja Grabowskiego.

Piroman - basista i Dj. Gra w zespole Red Lips. Producent muzyczny i realizator nagrań, współwłaściciel ZaZoo Studio.

tj (foj) - producent muzyczny, wokalista, gitarzysta i realizator nagrań. Od ponad 20 lat gra na gitarze w T. Love. Współwłaściciel Tarchostudio.

Zespół ma na koncie występy tak w klubach, jak i na dużych scenach, m.in. Grand Festival Róbrege, czy Ostróda Reggae Festival. W listopadzie 2015 roku grupa supportowała KULT, podczas koncertu w warszawskiej Stodole.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.